МІНІСТР ОСВІТИ І НАУКИ ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ НА СУМЩИНІ: «Я ТУТ ЗУСТРІЛАСЬ ІЗ ДУЖЕ ГАРНИМИ ВЧИТЕЛЯМИ, ЯКІ МИСЛЯТЬ УЖЕ В ІНШИЙ СПОСІБ ПРО ПІДХОДИ, ЯКИМИ ТРЕБА НАВЧАТИ СУЧАСНИХ ДІТЕЙ»

Розпочала свою робочу поїздку Лілія ГРИНЕВИЧ з відвідування новозбудованої Герасимівської школи, що на Роменщині

Міністр освіти відмітила, що цей заклад створений з урахуванням всіх вимог Нової української школи: тут створено відповідне освітнє середовище, що, без сумніву, мотивує дітей до навчання.

ВЛАДА, ГРОМАДСЬКІСТЬ ТА ВОЛОНТЕРИ: СПІЛЬНІ ДІЇ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ

Микола КЛОЧКО ініціює створення в області дієвої системи взаємодії та комунікації між владою, громадськими організаціями, волонтерами, військовими та силовими структурами

 

Основна мета – налагодити інформаційний обмін, ефективно скоординувати гуманітарні потоки учасникам АТО.

«Волонтерський рух – це безпрецедентне явище в Україні. Завдяки зусиллям небайдужих громадян, військовослужбовці Сумщини забезпечені всім необхідним, – наголосив голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО. – Разом з тим, у цьому питанні не завжди вистачає координації.  Трапляється, що волонтери привозять до військової частини речі чи обладнання, а вони вже там є. Тобто відбувається дублювання. Водночас, цей гуманітарний вантаж конче необхідний для іншого військового формування».

Микола Клочко наголосив на необхідності поглиблення співпраці влади, силових структур, волонтерських рухів та громадських організацій.

 Він запропонував створити координаційний центр: «Я не прагну, щоб державні службовці, чиновники очолювали процес. Наше завдання –скоординувати його, щоб підприємці, волонтерські організації спілкувалися між собою. Перш за все, необхідно налагодити зв'язок».

Завдання полягає у забезпеченні бійців, які зараз знаходяться в навчальних центрах, у зоні проведення антитерористичної операції, всім необхідним: одягом, взуттям, спорядженням. Є питання щодо харчування, тепловізорів, бронежилетів, пояснив посадовець.

Він запропонував волонтерам самостійно визначитися зі структурою та функціями координаційної ради, запевнивши, що обласна влада максимально сприятиме у виділенні приміщення та забезпеченні його оргтехнікою. Це викликало жваве обговорення.

Зокрема, Андрій БУКІН запропонував Миколі Клочку закріпити одного з радників чи помічників голови облдержадміністрації за волонтерами, аби координувати співпрацю різних організацій, військових, силових структур. Всі пропозиції, які надійшли в ході обговорення цього питання, будуть вивчені і найближчим часом буде прийняте відповідне рішення, пообіцяв очільник області.

У ході наради порушувалось питання повернення довіри до влади, яка була втрачена у попередні роки.

Микола Клочко запропонував опублікувати в мережі Інтернет повний звіт щодо допомоги українській армії: скільки коштів було виділено з обласного бюджету і  на що вони спрямовувались.

 «У 2014 році Сумському обласному військкомату з обласного бюджету було виділено майже 1 мільйон гривень на матеріально-технічне оснащення батальйону територіальної оборони №15. Ще 1,2 мільйона гривень виділено УМВС України в Сумській області на придбання амуніції та обладнання для роти патрульної служби міліції особливого призначення «Суми», – поінформував Микола Клочко.

Про реальну ситуацію на передовій, стан забезпечення та настрій військовослужбовців доповів командир 27 Сумського реактивного артилерійського полку, полковник Валерій ІСМАЇЛОВ.

«Ми працюємо з волонтерами майже рік, з початку мобілізації. Військовослужбовці дуже вдячні за допомогу людям, які, не шкодуючи часу та сил, ризикуючи життям роблять важливу справу», – підкреслив полковник.

Микола Клочко пообіцяв лобіювати питання забезпечення сумських військовослужбовців у Києві.

 

НОВИНИ облдержадміністрації

Відеоматеріали

Формування спроможних громад

  •        
  •    
  •        
  •        
  •    
  •    
  •