НА СУМЩИНІ ПЛАНУЮТЬ ВІДРОДИТИ ЦУКРОВУ ПРОМИСЛОВІСТЬ

Про це під час наради з головою облдержадміністрації Миколою КЛОЧКОМ обговорювали керівники аграрних підприємств області

«Відродження виробництва цукру на Сумщині можливе сьогодні завдяки співпраці виробників цукру та аграріїв, – зазначив Микола Клочко. – Тільки разом із вами ми відновимо роботу цукрових заводів, а це сприятиме не лише створенню робочих місць, а й суттєвому наповненню бюджету області».

Під час наради розглядалося питання доцільності розширення площ посівів цукрових буряків сільськогосподарськими підприємствами Сумщини у 2017 році. Саме цей урожай і планується використати, як сировину для цукру, виготовленого на заводах нашої області.

Як повідомила виконуюча обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Оксана ПЕТРОВА, наразі, на жаль, площі посівів цукрових буряків значно скоротилися, порівняно з минулими роками. Так, у 1990 році вони складали 120 тисяч гектарів, у 2010 році – 14,5 тис. га, а у 2016-му – лише 1,8 тис. га.

«Тож сьогодні бурякоцукрове виробництво варто відроджувати. І, може, згодом Сумщина знову стане цукровою столицею України, – наголосив Микола Клочко.