НОВОУТВОРЕНІ ГРОМАДИ СУМСЬКОГО РАЙОНУ ОТРИМАЛИ У ВЛАСНІСТЬ МЕДИЧНІ ТА ОСВІТНІ ЗАКЛАДИ

На сесії Сумської районної ради на баланс Бездрицької, Миколаївської, Нижньосироватської сільських та Хотінської селищної громад було передано 13 закладів освіти та 16 закладів охорони здоров’я

Голови вище зазначених ОТГ протягом місяця повинні прийняти майно на баланс громад.

«Децентралізація передбачає не лише наближення послуг до населення, а й отримання громадами повноважень у вирішенні питань у всіх сферах життєдіяльності. Тому процес передачі майна на баланс громад – важливий крок, який відкриває перед жителям ОТГ багато можливостей, – підкреслив голова Сумської райдержадміністрації Геннадій ДОРОШЕНКО. – Відтепер вони самостійно розпоряджатимуться освітніми та медичними субвенціями, і кошти надходитимуть напряму з держбюджету до громади».

Також, за словами посадовця, передача закладів охорони здоров’я на баланс територіальних громад дає можливість людям самостійно обирати, у якому лікувальному закладі вони будуть обслуговуватися.

Рішення щодо передачі закладів депутати районної ради підтримали одноголосно. Голови вище зазначених ОТГ протягом місяця повинні прийняти майно на баланс громад. Контролювати процес передачі буде постійна комісія Сумської районної ради з питань соціально-економічно розвитку, планування, бюджету, фінансів та управлінь комунальною власністю та соціально-культурного розвитку, соціального захисту населення, сім`ї та молоді.