ЗЕЛЕНИЙ ТУРИЗМ – ЩЕ ОДИН НАПРЯМОК РОЗВИТКУ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД НА СУМЩИНІ

За прикладом Європи,  де зелений туризм розвинений вже давно, об’єднані територіальні громади Сумщини мають можливість створити ще одне джерело наповнення своїх бюджетів

За словами заступника начальника управління Антоніни ІГНАТЧЕНКО, традиційно управління культури і туризму облдержадміністрації разом із Сумським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та місцевого самоврядування щороку проводить семінари для сільських голів із розвитку сільського зеленого туризму. Обов’язковим елементом цих занять є вивчення досвіду найуспішніших зелених садиб області. Учасники семінару вже відвідали садиби в с. Жолдаки Конотопського району, у с. Костянтинів Недригайлівського району, минулого року виїжджали в село Великі Луки Лебединського району.

«Мета семінарів – заохотити та навчити сільських голів реалізовувати проекти із зеленого туризму у сільській місцевості, – зазначила вона.  –  Чимало із учасників таких семінарів нині й самі є успішними організаторами зеленого туризму у селах та селищах області. Подібне навчання ми проводитимемо й для голів об’єднаних громад Сумщини».

Голови громад наразі мають більше повноважень та ресурсів,  щоб організувати у громаді розвиток зеленого туризму. Ідеї можуть бути будь-які – від організації звичайної садиби для відпочинку до створення цілого туристичного комплексу з національним колоритом.

Облдержадміністрація та консультанти з впровадження реформи децентралізації на Сумщині мають можливість надавати необхідні консультації щодо промоції та організації туристичних проектів у громадах.