ЛИШЕ ДВА ПІДПРИЄМСТВА ЗАВАЖАЮТЬ СУМЩИНІ БУТИ В ЛІДЕРАХ ЩОДО ПОГАШЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ З ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Про це під час апаратної наради зазначив голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО

За інформацією директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайла ДУБРОВСЬКОГО, фактично 90% усіх боржників області знаходяться в Сумах.

«Область «утопили» в показниках за темпами погашення заборгованості із виплати заробітної плати два підприємства – економічно активне ВАТ«СНВО» та фактичний банкрот ВАТ «СЕЛМІ», – зазначив Михайло Дубровський. – Із 102 мільйонів загальнообласного боргу 82,9 мільйона припадає саме на ці підприємства. 25 мільйонів гривень маємо боргу по «Селмі» та 57, 9 мільйона – СНВО.

«Якби не ситуація на цих підприємствах, ми б взагалі говорили про мінімальну кількість боргів по заробітній платі в області, – наголосив Микола Клочко. – Щодо ситуації з СНВО, то я відповідально заявляю: якби деякі «розумні хлопці в Києві» не скасували тендер, який виграло це підприємство, то зараз ситуація по області щодо виплати заробітної плати була б одна із найкращих по Україні».

Голова облдержадміністрації також звернувся до міської влади Сум із пропозицією виробити спільний порядок дій щодо ВАТ«Селмі».

«Суд відкладає і відкладає процедуру переходу від санації до банкрутства підприємства. Ця ситуація, на жаль, нікуди не рухається, –зазначив він.  – Я звертаюся до міської влади: давайте разом виробимо спільну позицію: якщо ви готові виступити санатором підприємства, чітко про це скажіть, а ми підтримаємо вашу позицію. Або ж давайте відпускати підприємство на процедуру банкрутства. Порятунок потопаючих справа рук потопаючих. Тож ми маємо з вами разом самі виходити з цієї ситуації, а не просити допомогу з Києва».