СУМЩИНА ГОТОВА ДО ПРАКТИЧНОГО ВПРОВАДЖЕННЯ АГРАРНИХ РОЗПИСОК

На цьому наголосив під час засідання у форматі «круглого столу» «Аграрні розписки – новий інструмент фінансування фермерських господарств» у Сумській області заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА

«Обласна влада створює умови, щоб бізнесу було комфортно працювати в області, – зазначив Микола Подопригора. – І аграрні розписки – це додаткові можливості для аграріїв отримати фінансові ресурси. Тож ми забезпечуємо інформаційне та організаційне сприяння, щоб аграрії знали про них і могли при потребі скористатися».

Заступник голови облдержадміністрації подякував керівнику проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» Олексію ОМЕЛЯНЕНКУ за те, що Сумщина включена в цей проект.

«Попри близькість до кордону, люди працюють і хочуть розвивати свій бізнес. І додатковий механізм для отримання кредитних коштів їм не завадить. Більше того, уже кілька аграріїв задекларували свою готовність взяти участь у цьому проекті», – наголосив Микола Подопригора.

Як поінформував учасників засідання «круглого столу», керівників районних управлінь агропромислового розвитку Олексій Омеляненко, за своєю суттю аграрна розписка – це угода між сільськогосподарським товаровиробником (позичальником) та кредитором. Цей інструмент допоможе аграрію отримати доступ до фінансових та матеріально-технічних ресурсів під заставу майбутньої сільськогосподарської продукції.

«Аграрні розписки дуже є популярними у світі. Набирають вони поширення і в Україні, – зазначив він. – Уже оформлено 88 аграрних розписок. Найбільше їх – на Вінниччині, Полтавщині, інших областях. Найближчим часом ми хочемо охопити всі регіони».