ВІДШКОДУВАННЯ ЗА ПОГОЛІВ’Я ВИЛУЧЕНИХ СВИНЕЙ ПРИ ЛІКВІДАЦІЇЇ НАСЛІДКІВ АЧС – НА ОСОБЛИВОМУ КОНТРОЛІ ОБЛАСНОЇ ВЛАДИ

На цьому наголосив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана КУБІВА

Він зазначив, що на Сумщині приділяється велика увага упередженню виникнення захворювань тварин на АЧС, адже ліквідація наслідків хвороби потребує значно більше часу та коштів, аніж профілактика.

«Сьогодні питання правильного утримання тварин і запобігання виникнення епідемій знаходиться не лише в площині агропромислового комплексу та ветеринарії, а й економічної безпеки та соціально-економічного розвитку регіону. Адже  неблагополучність територій щодо захворювань на АЧС негативно впливає на експортні можливості держави. Сумщина – це аграрна область, тож ми усвідомлюємо, що потрібно вкладати кошти в профілактику, аніж потім витрачатися на ліквідацію проблем», – зазначив Дмитро Живицький.

За його словами, учасники засідання ДНПК відзначили, що завдяки злагодженій роботі, ефективній організації процесу та виконанню всіх необхідних заходів Сумській області вдалось побороти сплеск африканської чуми свиней. Також було відзначено якісну та злагоджену роботу служб, які були задіяні в ліквідації спалахів африканської чуми свиней та наголосили на необхідності проведення компенсацій за вилучене поголів’я свиней у населення, адже дане питання знаходиться на особливому контролі Кабінету Міністрів України.

Крім цього, присутні обговорили питання профілактики та боротьби з африканською чумою свиней та виділення коштів з місцевих бюджетів на утримання ветеринарних служб, контролю за наявністю щеплень проти хвороб тварин та інші.

Дмитро Живицький прозвітував, що і на території Сумщини з 2014 по 2016 рік було зареєстровано 12 випадків африканської чуми свиней, втрати від 8 вже було відшкодовано. Наразі виплати коштів тривають. Наприклад, на Білопільщині на найближчу сесію районної ради винесено питання щодо повернення коштів за вилучених у населення свиней.