ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛКИ ОЖИВИЛО РИНОК ПРАЦІ, – ВОЛОДИМИР ПІДЛІСНИЙ

Збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень з 1 січня 2017 року підвищило мотивацію безробітних до пошуку роботи та оживило ринок праці. Про це повідомив директор обласного центру зайнятості Володимир ПІДЛІСНИЙ

«Зайнятість населення зростає у всіх містах та районах Сумщини, відповідно безробіття падає. Кількість вакансій збільшилася на 70,7 %. Понад 70 тисяч наших земляків вже за січень та лютий отримали вищу заробітну плату. Спостерігаємо значне пожвавлення на ринку праці після підвищення мінімальної зарплати і це, впевнений, тільки початок. Нова соціальна політика направлена на забезпечення роботою з гідною заробітною платою», – заявив Володимир Підлісний.

За словами директора установи, обласна служба зайнятості активно впроваджує інноваційні методи та форми роботи задля досягнення головної мети – працевлаштування населення.

«Сьогодні Сумська область ініціює впровадження пілотного проекту, що передбачатиме обов’язок подання роботодавцями інформації про попит на робочу силу (вакансії) державній службі зайнятості та можливість здійснення контролю з цього питання уповноваженими органами та органами місцевої влади. Ці заходи у тісній співпраці із органами влади, роботодавцями та соціальними партнерами забезпечать підприємства кваліфікованими кадрами, а незайняте населення роботою», – повідомив він.

Ринок праці у 2017 році відзначається позитивною тенденцією. Кількість безробітних станом на 1 березня 2017 року, у порівнянні з відповідною датою 2016 року, зменшилася на 12%. З них 38% мають право на додаткові гарантії соціального захисту; 4,8 % становили учасники АТО; 0,6 % – внутрішньо переміщені особи.

Зважаючи на актуальність питання наповнення реальними функціями та ресурсним забезпеченням об’єднаних територіальних громад, обласна служба зайнятості ініціює пропозицію щодо організації пілотного проекту у цьому напрямку у Сумській області.

Служба зайнятості могла би долучитись до наступних напрямів діяльності громад: підбору безробітних для організації ними самозайнятості з надання побутових послуг у об’єднаних територіальних громадах (ремонт взуття, одягу, побутової техніки, надання перукарських послуг, послуг манікюру, поліграфічних послуг); здійснення комплексних консультацій з питань працевлаштування; організації навчання, перенавчання зареєстрованих безробітних на замовлення об’єднаних територіальних громад; проведення на території ОТГ громадських робіт та їх співфінансування тощо.

Спільні зусилля обласної влади та служби зайнятості в цьому напрямку, на переконання Володимира Підлісного, прискорять становлення об’єднаних громад та дадуть неоціненний досвід для послідовників цього процесу.

За матеріалами прес-служби Сумської обласної служби зайнятості