ЗАКОН ЩОДО ДОБРОВІЛЬНОГО ПРИЄДНАННЯ ГРОМАД ЗНАЧНО ПРИСКОРИТЬ ПРОЦЕС ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Про це під час апаратної наради повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО

«Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)» (законопроект №4772) опубліковано 18 березня у газеті «Голос України».  Отже, він офіційно набрав чинності, і сьогодні став можливим процес приєднання сільських і селищних рад до вже утворених об’єднаних територіальних громад», –  зазначив посадовець.

За його словами, цей Закон важливий та довгоочікуваний і для Сумщини, адже на території області є сільські та селищні ради, які зацікавлені у приєднанні до вже існуючих ОТГ.

«Прийняття цього документу дозволить активізувати подальший процес цедентралізації, – підкреслив посадовець. – Тому сподіваємось, що вибори 30 квітня – не останні, які пройдуть цього року у громадах Сумщини». 

Нагадаємо, відповідний закон спрощує процедуру добровільного об’єднання територіальних громад, надає право громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до вже створеної ОТГ. Він сприятиме формуванню справді спроможних громад, відповідно до затверджених Перспективних планів без порушення Методики формування таких громад.