ОРГАНІЧНЕ ВИРОБНИЦТВО – НОВИЙ СТРАТЕГІЧНИЙ НАПРЯМОК РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА на VI «Регіональному форумі органічна Україна»

«Органічне виробництво сьогодні є стратегічним напрямком розвитку держави, адже Україна має всі необхідні природні умови для виготовлення високоякісної, екологічно чистої продукції. Головна наша проблема на сьогодні – це неможливість сформувати цікаву партію пропозицій для іноземного ринку. Наше з вами спільне завдання – розвинути кластери, які потенційно маємо, та створити бізнес, який зможе сформувати затребуваний продукт для покупця», – підкреслив заступник голови облдержадміністрації та додав, що після неодноразових теоретичних обговорень необхідно переходити до практичних дій.

Микола Подопригора розповів, що обласна влада готова підтримувати вітчизняних виробників, особливо тих, хто сам проявляє ініціативу та йде назустріч. За його словами, в Програмі розвитку АПК Сумщини 2020 вже передбачено щорічне 50% відшкодування витрат на сертифікацію органічних виробників.

 «Мені приємно говорити, що наш аграрний університет є дотичним до процесів органічного землеробства не тільки в межах України, а й закордоном. Ми вже знаходимось у співпраці українсько-німецько-швейцарського проекту з органічного виробництва, тож я сподіваюсь, що присутні тут студенти зрозуміють, наскільки перспективною є ця сфера діяльності», – додав ректор Сумського національного аграрного університету Володимир ЛАДИКА.

Під час форуму порушувались питання органічної сертифікації, кластерні відносини між виробниками та споживачами, аналітика ринку органічних продуктів в Україні, особливості впровадження харчових систем та багато інших.

Президент громадської спілки «Органічна Україна» Олена БЕРЕЗОВСЬКА ознайомила присутніх представників аграрного бізнесу та студентів з діяльністю спілки та представила нове регіональне представництво ГС «Органічна Україна Північ», яке очолить Андрій МАРАХОВСЬКИЙ.