ГРОМАДИ СУМЩИНИ ЗАПРОШУЮТЬСЯ ДО УЧАСТІ У КОНКУРСІ «КРАЩІ ПРАКТИКИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ»

Нагадуємо, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оголосило проведення конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2017 році для органів місцевого самоврядування всіх рівнів

В умовах реформи місцевого самоврядування, децентралізації дуже важливо популяризувати позитивні результати роботи громад у нових умовах. І таких позитивних прикладів стає дедалі більше, бо завдяки наповненню бюджетів, розширенню повноважень і збільшенню відповідальності, насамперед перед мешканцями, громади, які скористалися наданими реформою можливостями, сьогодні розвиваються, будують власне майбутнє.

Тож, основні завдання Конкурсу: сприяння обміну досвідом органів місцевого самоврядування; публічне визнання досягнень органів місцевого самоврядування як інструмент заохочення до подальших напрацювань у напрямі підвищення стандартів якості життя громади; поширення кращих практик та корисних ініціатив, спрямованих на розвиток територіальних громад. Протягом 2014 – 2016 років Мінрегіоном визнано кращими 79 практик.

Зокрема у 2014 році Лебединський район був призером Кращих практик місцевого самоврядування серед районів, Кращі практики місцевого самоврядування серед міст три роки поспіль (2014-2016) демонструє на конкурсі Тростянець.

Особливістю проведення Конкурсу є те, що визначення переможців проходить шляхом оцінювання поданих учасниками уже реалізованих соціально-економічних програм, планів розвитку та впроваджених заходів. Переможці Конкурсу, окрім відзнак Мінрегіону та Ради Європи, нагороджені поїздками до Республік Болгарії, Польщі, Латвії. Досвід фіналістів Конкурсу поширюється на сайтах Мінрегіону, Програми Ради Європи, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій.

У Конкурсі можуть брати участь органи місцевого самоврядування усіх рівнів – місцевого (міські, селищні та сільські ради) та регіонального (районні та обласні ради), у тому числі, об’єднані територіальні громади відповідних рад. Враховуючи досвід організації та проведення конкурсів минулих років, перші результати реформи місцевого самоврядування, Мінрегіон у 2016 році вніс зміни до Положення про Конкурс, зокрема, додав номінацію «сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад».

Цього року темами конкурсу є:

  1. Прозорість та підзвітність місцевого самоврядування.
  2. Практики розвитку регіонів та громад, засновані на власних стратегіях та ресурсах.
  3. Співробітництво територіальних громад.

Для участі у конкурсі потрібно заповнити заявку (завантажити текстовий файл) і надіслати її до 30 вересня 2017 року електронною поштою на адресу Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .

Більше інформації про Конкурс читайте за посиланням: http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/regional-dev/rozvytok-mistsevoho-samovryaduvannya/konkurs/konkurs-krashhi-praktiki-mistsevogo-samovryaduvannya-u-2017-rotsi/