ЛИШЕ КОМПРОМІС МОЖЕ СТАТИ ШЛЯХОМ ДО ПРОДУКТИВНОЇ СПІВПРАЦІ ОСББ ТА ПАТ «СУМИОБЛЕНЕРГО»

На цьому наголосив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ на нараді з представниками ПАТ «Сумиобленерго», Держенергонагляду, Антимонопольного комітету та ОСББ

За дорученням голови облдержадміністрації Миколи КЛОЧКА, перед сторонами стояло завдання напрацювати спільний механізм вирішення ряду питань щодо надання послуг з електропостачання об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків.

«Сьогодні ми маємо остаточно поставити крапку у цьому питанні, аби розійтися з чіткою оформленою позицією та баченням подальших дій», – акцентував Дмитро Живицький.

Висловлюючи позицію облдержадміністрації він зазначив, що головною метою домовленостей сторін має бути дотримання всіх законів, нормативів та правил, а також недопущення порушення прав споживачів.

 «Наше завдання – підтримати реформу створення ОСББ як одну з ключових реформ сфери житлово-комунального господарства. Обласна влада займає чітку позицію її реалізації і ми не допустимо ситуацію, коли будь-який монополіст гальмуватиме реформу, висуваючи необґрунтовані вимоги», – нагадав керівник апарату.

Після обговорення питання щодо передоплати послуг електропостачання комерційний директор ПАТ «Сумиобленерго» Михайло ІЛЬНИЦЬКИЙ погодився, що установа буде прописувати у договорах усі ліміти та обсяги передоплати, проте не буде накладати штрафні санкції у разі невнесення передоплати чи порушення лімітів споживання електроенергії ОСББ.

У свою чергу представники ОСББ області на чолі з головою правління Асоціації ОСББ «Сумщина» Романом ГУЧЕНКОМ запевнили присутніх, що проводитимуть роботу по захищенню мереж електропостачання та будуть докладати спільних зусиль у запобіганні крадіжкам електроенергії.

Окрім цього, присутні погодились, що пломбування засобів обліку є досить затратним для ОСББ, тому було прийнято рішення відкласти це питання на рік, так як ОСББ мають більш нагальні проблеми.

За результатами переговорів представники ОСББ також зобов’язуються погоджувати і сприяти встановленню загальнобудинкових лічильників для технічних цілей, які будуть встановлюватись лише для контролю.

«ОСББ розраховуватися за послуги по таким лічильникам не будуть, так як розрахунковий метод оплати за спожиту енергію є непередбаченим законом», – наголосив начальник Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Сумській області Юрій РОМБОВСЬКИЙ.

Варто зазначити, що сторонам все ж таки вдалося знайти компроміс та досягти домовленостей у всіх порушених питаннях. Результати зустрічі  занесені до протоколу, що буде підписаний усіма учасниками наради і слугуватиме «дорожньою картою» у їх відносинах.