В'ЯЧЕСЛАВ НЕГОДА: «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ МАЄ ЧІТКУ СТРАТЕГІЮ І ВЖЕ ПРОДЕМОНСТРУВАЛА, ЩО Є БЕЗАЛЬТЕРНАТИВНИМ ШЛЯХОМ РОЗВИТКУ УКРАЇНИ»

Про це Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України сказав під час конференції «Реформа децентралізації. Результати та перспективи» в рамках програми USAID РАДА та проекту «Підтримка розвитку місцевого самоврядування в Україні»

«Дехто стверджує, що урядова концепція децентралізації не дає змоги побачити, яких конкретних результатів вдасться досягти Україні завдяки реформі місцевого самоврядування через 5-10-15 років. І це дійсно так, бо зміни дуже широкі та комплексні і залежать від багатьох чинників та рішень на усіх рівнях. Але беззаперечно і те, що наша концепція успішно впроваджується, і проміжні результати говорять про правильно обраний напрямок реформи. Отже, рухатимемося ним і надалі», – прокоментував В’ячеслав Негода.

 За словами посадовця, ще три роки тому, коли приймалася урядова Концепція реформування місцевого самоврядування, існувало бачення зовсім іншого варіанта розвитку подій щодо цієї реформи. Але ситуація в країні внесла свої корективи. «Нам довелося зміцнювати армію і відновлювати великі території, надавати допомогу мільйонам українців, які постраждали в результаті російської агресії. Ці події, на жаль, відбилися і на голосуванні в Парламенті змін до Конституції в частині децентралізації, які мали стати першим кроком реформи, але остаточно так і не були прийняті», - нагадав.

За його словами, головним завданням Уряду на цей рік є прискорення формування базового рівня місцевого самоврядування – спроможних громад – та секторальні зміни: в сфері охорони здоров’я, освіти, соціальних та адміністративних послуг, а також земельних відносин.

«Від народних депутатів ми чекаємо підтримки законодавчих ініціатив в рамках виконання чинної Концепції, яка є нашою спільною стратегією. І вкрай важливо, щоб Верховна Рада нарешті повернулася до розгляду змін до Конституції в частині децентралізації. Конституційні зміни дадуть змогу продовжувати реформу у відповідності до положень європейської Партії місцевого самоврядування, які вже давно є частиною українського законодавства, але до цього часу не виконуються в повній мірі», - зазначив В’ячеслав Негода.

За матеріалами Урядового порталу:

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249927613&cat_id=244277212