«НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ Є НАЙБІЛЬШИМ СВЯТОМ ЯК ДЛЯ СІМ’Ї, ТАК І ДЛЯ УСІЄЇ ДЕРЖАВИ»

 Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО урочисто вручив свідоцтва про народження 6 новим сумчанам та привітав щасливих батьків та їх родичів із поповненням у родині

 «Глибоко в душі я заздрю вам, тому що 9 років тому я був на вашому місці і хотів би мати ще дітей. Хочу від щирого серця побажати, щоб ваші малюки росли здоровими, щасливими, а у родинах панувала гармонія та взаєморозуміння», – звернувся очільник області до батьків маленьких Вікторії, Ростислава, Богдана, Віталія, Марка та Ярослава перед тим, як вручити їм омріяні папери та квіти.

 «Завдячуючи цьому сервісу – оформленню свідоцтва про народження безпосередньо у пологовому будинку – малюк вже від сьогодні не просто довгоочікуваний син чи донька, а вже громадянин України з першим документом», – зазначив Микола Клочко.

Начальник Головного територіального управління юстиції Ірина СВИСТУН також привітала новоспечених мам і татусів та розповіла про нові корисні для них державні сервіси, які мають на меті спрощення процесу отримання перших документів для немовлят.

За її словами тепер окрім свідоцтв про народження дітей, батьки немовлят можуть скористатися послугами органів реєстрації актів цивільного стану, які почали оформляти прописку малят також ще у пологових будинках. З жовтня 2016 року таким чином в області прописано понад 50 дітей.

 «Третьою інновацією стало оформлення допомоги при народженні дитини через мережу Інтернет. Відтепер молоді батьки можуть подати документи у будь-який зручний час 24 години на добу, 7 днів на тиждень», - розповіла Ірина Свистун.

Мама одного з немовлят Тетяна задоволена такими нововведеннями, адже народжує вже не вперше і чудово пам’ятає, наскільки було важко минулого разу займатись оформленням всіх необхідних документів.

«Це справді дуже зручно. Я рада, що мала змогу скористатися цими послугами. Раніше я витрачала купу часу на черги в різних куточках міста, а тепер можу зробити все необхідне навіть не виходячи з дому», – поділилась враженнями вона.

Наостанок Микола Клочко разом з татусями малят посадив перед обласним перинатальним центром 6 кущів троянд, висловлюючи тим самим подяку лікарям за їх нелегку справу та на згадку про нових громадян України, які з’явилися на світ завдяки їм.