130 АПТЕК СУМЩИНИ ДОЛУЧИЛИСЬ ДО ДЕРЖАВНОЇ ПРОГРАМИ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Про це під час брифінгу заявив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО

За словами куратора медичної галузі області, для ефективної реалізації зазначеної програми на території Сумщини була проведена велика і копітка робота щодо вивчення спроможності місцевої аптечної мережі, визначення кількості осіб, які стоять на диспансерному обліку, опрацювання нормативної бази, узгодження всіх організаційних питань. У наслідок чого програма «Доступні ліки» повноцінно функціонувати почала пізніше, а не з 1 квітня.

Зокрема аналіз статистичних даних про кількість осіб, які страждають на захворювання, що входять до урядової Програми, показав – її учасниками можуть стати майже дві третини жителів області – 430 тисяч осіб. Із них: із серцево-судинними захворюваннями – 396 тисяч, цукровим діабетом ІІ типу – 30 тисяч, бронхіальною астмою – 4 тисячі осіб.

Посадовець повідомив, що було підготовлено розподіл коштів субвенції, передбаченої в обласному бюджеті, між місцевими бюджетами з урахуванням спроможності місцевих об’єднаних територіальних громад. Усього на Сумщину виділено більше 14 мільйонів гривень.

За час реалізації програми «Доступні ліки» у Сумській області вже укладено угоди з 39 суб’єктами господарювання, залучено 130 аптек. На сьогодні виписано більше 6 тисяч рецептів, реалізовано медикаментів майже по 1500 рецептах. Найближчим часом планується залучити ще 7 суб’єктів господарювання та 14 аптек на території міст і районів області.

«Стосовно об’єднаних територіальних громад в області, то участь у Програмі поки що бере лише Березівська у Глухівському районі, наразі їй видано субвенцію розміром 68 тисяч гривень. В інших ОТГ аптечні заклади не мають ліцензії на медичну діяльність, місцеві заклади охорони здоров’я не передано до громад, у деяких взагалі відсутні аптеки або лікарі», – зазначив Сергій Бутенко.

На запитання журналіста про терміни реалізації програми «Доступні ліки» посадовець повідомив, що дана Програма є безстроковою і надалі буде змінюватися відповідно від потреб населення.

Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню: https://goo.gl/qkzmrq

Адреси аптек, що беруть участь у програмі "Доступні ліки":

- Карта: https://goo.gl/dCEMCw (оновлюється)

- Таблиці: https://goo.gl/4BD36A (оновлюються)