ПЕТРО ПОРОШЕНКО: «СЬОГОДНІ УКРАЇНА ПОВЕРТАЄТЬСЯ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОЇ РОДИНИ»

У Страсбурзі пройшла церемонія підписання законодавчого рішення про безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом

Документ підписали Президент Європейського парламенту Антоніо ТАЯНІ та Міністр внутрішніх справ і національної безпеки головуючої в Раді ЄС Мальти Кармело АБЕЛА.

Президент України Петро ПОРОШЕНКО взяв участь в церемонії підписання документу.

«Сьогодні абсолютно історичний день для моєї нації, для 45 мільйонів українців і я абсолютно впевнений, що сьогодні історичний день для європейської спільноти, – зазначив Петро Порошенко. – Сьогодні Україна повертається до європейської родини. Україна переповнена рішучості продовжити процес реформування країни і тільки для візової реалізації ми втілили в життя 144 реформи і продовжуватимемо цей процес».

Президент Європейського парламенту Антоніо Таяні у свою чергу наголосив: «Ми повинні працювати разом задля миру та стабільності. Ви маєте нашу підтримку. І ми з вашого боку теж сподіваємося на неї. Після підписання цього історичного документу стосунки між Україною та ЄС стануть простішими. Нові правила щодо реалізації безвізового режиму є початком нової ери».

Нагадаємо, 11 травня Рада міністрів Євросоюзу ухвалила остаточне рішення про надання громадянам України права на безвізові поїздки в країни ЄС. 6 квітня депутати Європейського парламенту більшістю голосів підтримали надання Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України.

Безвізовий режим набуде чинності через 20 днів після публікації у Офіційному журналі ЄС. Орієнтовна дата – 11 червня.