«РОЗДРІБНИЙ РИНОК ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ: РЕГУЛЮВАННЯ НАВМАННЯ?»

Керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ взяв участь у засіданні у форматі круглого столу «Роздрібний ринок електричної енергії: регулювання навмання?» у Києві

«У 96% випадків регулювання у галузі електроенергії не досягає цілей. Якість електропостачання в Україні в 14 разів гірша, ніж в ЄС, втрати – у 2 рази вищі, а ціни на електроенергію постійно зростають. Аби підключитися до електромережі, українському МСБ потрібен 281 день, а подекуди це взагалі неможливо», – зазначають організатори заходу, представники Офісу ефективного регулювання.

Учасники «круглого столу» шукали шляхи вирішення проблем роздрібного ринку електроенергії та відповіді на запитання: Як прибрати бар’єри для ефективного регулювання галузі? Як досягти конкурентного балансу за умов монополізованого ринку? Коли в Україні буде можлива smart енергетика? Всі ці та інші питання актуальні сьогодні для кожного регіону України, в тому числі і для Сумщини.

У рамках заходу відбулась презентація Зеленої книги «Регулювання роздрібного ринку електричної енергії». Дане видання стало результатом системного перегляду якості регулювання роздрібного ринку електричної енергії в сфері української енергетики.

Як повідомив керівник сектору «Енергетика» Офісу ефективного регулювання  Олексій ОРЖЕЛЬ, книга спрямована на аналіз чинних регуляторних актів, пошук та аналіз проблем їх реалізації та пов’язаних з їх застосуванням інструментів (засобів) регулювання природних монополій на роздрібному ринку електричної енергії.

Ознайомитися із Зеленою Книгою «Регулювання роздрібного ринку електричної енергії» можна за посиланням:

 https://issuu.com/office_brdo/docs/regulation.gov.ua