СУМЩИНУ ПЛАНУЮТЬ ОЦИФРУВАТИ

Питання підвищення присутності нашого регіону на цифровій карті України обговорили на Форумі «Google: «Цифрове перетворення Сумщини» за участю голови облдержадміністрації Миколи КЛОЧКА

Як зазначив у вітальному слові очільник Сумщини,  сучасні ІТ-сервіси та новітні розробки невпинно входять в усі галузі економічного життя, тим самим сприяють інноваційному розвитку та цифровому перетворенню суспільства.

«Проект компанії Google з цифрового перетворення регіонів є дуже амбітним  і ефективним, адже він, безперечно, слугує підвищенню інвестиційної та туристичної привабливості регіону, розширює можливості користувачів мережі інтернет. За допомогою сучасних віртуальних інтернет-інструментів він заповнює ті інформаційні вакууми, з якими стикаються люди у повсякденному житті», – підкреслив він.

За словами представника спільноти експертів Google в Україні Олега КОСТЮКЕВИЧА, упродовж трьох останніх років їм вдалося реалізувати 9 проектів у Львові, Рівному, Херсоні, Одесі, Миколаєві, Івано-Франківську, Кропивницькому, Черкасах, Вінниці.

Переважно, це об’єкти туристичної привабливості, віртуальні екскурсії, 3D тури культурними, релігійними, промисловими об’єктами, проте є можливість створення платформи для інтерактивних петицій, промоцій інвестиційної привабливості тощо, Перш за все, їх цікавлять території, які опікуються своїм розвитком і прагнуть використовувати сучасні технології, адже потреба в оцифруванні послуг у різних сферах постійно зростає. 

Присутність широкого кола зацікавлених осіб свідчить про готовність області працювати в напрямку цифрового перетворення, тож форум із залученням представників Google покликаний  підняти тему промоції Сумщини як в Україні, так і у світі, зазначив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ.

Як користуватися новими цифровими інтерактивними сервісами у сфері бізнесу, екології, освіти, туризму та інвестицій учасники форуму дізналися детальніше під час роботи у відповідних секціях. У подальшому подібні семінари заплановані у Глухові, Ромнах, Путивлі. 

Такий підхід, на переконання Миколи Клочка, сприятиме підвищенню присутності територій на цифровій карті. Адже кожен район Сумщини є дуже цікавим і перспективним щодо інвестиційного та туристичного потенціалу, розвитку освіти і науки тощо.