НАША МЕТА СЬОГОДНІ – ЗБЕРЕГТИ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ УНІКАЛЬНУ ЯКІСНУ ВОДУ, ЯКА СЬОГОДНІ Є НА СУМЩИНІ, – ДМИТРО ЖИВИЦЬКИЙ

На цьому керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ наголосив під час науково-практичного семінару щодо стану водопровідно-каналізаційного господарства області та шляхів його покращення

«У рамках реформи децентралізації нові об’єднані територіальні громади міст включили у себе і сільські території, які не були забезпечені централізованим водопостачанням. Тепер є можливість вирішити, яким чином міськводоканали будуть обслуговувати населення вже нових ОТГ, щоб усі мешканці області були забезпечені якісною водою, – зазначив Дмитро Живицький. – Наша мета – зберегти для майбутніх поколінь унікальну воду, яка є на Сумщині, та надалі розвивати мережу централізованого водопостачання, адже всі ми знаємо що у водогонах якість води набагато вища, ніж у колодязях».

Також керівник апарату облдержадміністрації додав, що левова доля фонду охорони навколишнього природного середовища йде на будівництво систем водовідведення, реконструкцію та енергозбереження в галузі водовідведення.

Як повідомив начальник управління житлово-комунального господарства, енегрозбереження та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Сергій ЛУГОВИЙ, наразі населення Сумської області централізовано забезпечується водою з артезіанських свердловин. Такими системами водопостачання забезпечені всі міста та селища міського типу і 34%. Примітним є те, що місто Суми є одним з 6 обласних центрів, де всі жителі отримують артезіанську воду зі свердловин глибиною до 1000 метрів.

«По області протягом 2016 року проведено будівництво, реконструкцію та ремонт 12 артезіанських свердловин (Роменський район – 4, Білопільский та Конотопський райони – по 2, Тростянецький, Краснопільський, Глухівський райони та місто Суми – по 1) та 10 водонапірних башт. Виконано заміну, реконструкцію та будівництво 135 кілометрів водопровідних (Білопільський район – 12,17 км, Роменський район – 42,9 км, Конотопський район – 19,4 км, Краснопільський район – 10,8 км) та 11 кілометрів каналізаційних мереж. Також побудовано, реконструйовано або відремонтовано 5 каналізаційних очисних споруд і 1 каналізаційну насосну станцію та встановлено 47 одиниць насосного обладнання на свердловинах у Глухівському, Сумському, Тростянецькому районах та місті Ромни», – поінформував Сергій Луговий.

У ході семінару запрошені фахівці та учасники заходу обговорили проблеми водопостачання в області та дійшли висновку, що єдиним шляхом їх вирішення є модернізація водопровідно-каналізаційного господарства, спрямована на енергозбереження; впровадження новітніх технологій; залучення фінансових ресурсів для проведення оновлення технологічного обладнання.