НЕЗАБАРОМ СПАДКОВІ ПРАВА МОЖНА БУДЕ ОФОРМИТИ БЕЗПОСЕРЕДНЬО У СІЛЬСЬКІЙ МІСЦЕВОСТІ

Сумщина стала першою областю в Україні, де реалізується проект «сільського нотаріату»

Про це зазначив Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО під час спілкування з керівництвом області та головами об’єднаних територіальних громад.

Нещодавно тринадцять фахівців пройшли стажування в Міністерстві юстиції України, вісім із яких наразі готові складати іспити та приступати до роботи у сільських радах та об’єднаних громадах. Невдовзі вони зможуть виконувати функції з оформлення спадщини, документів на власність, свідоцтв про право на власність тощо, а у громадян відпаде потреба виїжджати до районного чи обласного центру.

За словами Міністра, будь-які реформи нічого не варті, якщо люди не відчувають позитивних змін від їх упровадження. «Сільський нотаріат» – це якраз той амбітний проект, який виводить правові сервіси в частині вчинення окремих видів нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування на якісно новий рівень, наближаючи нотаріальні послуги безпосередньо у громади.

«Така практика може стати гарним прикладом успішного проекту. Тож звертаюся до присутніх із пропозицією та закликом, щоб до початку нового року всі ОТГ та сільські ради Сумщини мали у штатному розписі посаду нотаріуса», – наголосив він.