ПОРУШЕННЯ ПРИРОДООХОРОННОГО ЗАКОНОДАВСТВА НЕ ЗАЛИШИТЬСЯ БЕЗ ПОКАРАННЯ

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО під час відеоселекторної наради з керівниками районів щодо обліку природних ресурсів, ставків, гребель і лісових масивів, не наданих у користування

Очільник Сумщини повідомив, що на сьогодні землі сільськогосподарського призначення, у тому числі і ті, що входять до складу природозаповідного фонду області, у більшості випадків використовуються із порушенням вимог законодавства, в тому числі і природоохоронного, зокрема, без належного оформлення документів на користування земельними ділянками.

«Оцінка роботи керівника в районі напряму залежить від того, як контролюється ситуація із обліком та використанням природних ресурсів на вашій території і, які розпорядження з цього питання ви даєте», – звернувся до учасників наради Микола Клочко. – Тож, коли ви виходите за межі своїх повноважень, будьте готові понести повну відповідальність за неправомірні вчинки. Втім бездіяльність також не є виходом із ситуації і може стати для вас причиною фігурування у кримінальному впровадженні».

Як зазначив заступник голови облдержадміністрації, який опікується питаннями екології на Сумщині, Микола ПОДОПРИГОРА, в області проблемою, яку щорічно доводиться долати, є пропуск повеней, паводкових вод та проведення своєчасних заходів із запобігання можливим надзвичайним ситуаціям, пов’язаним із затопленням області. Регулювання води, перш за все залежить від технічного стану гідроспоруд, що розташовані на водоймах. Але у більшості випадків ці гідроспоруди не мають балансоутримувачів, що є основною проблемою при пропуску паводкових вод.

Не менш актуальною є проблема порушення режиму використання прибережних захисних смуг та водоохоронних зон водних об’єктів, меліоративних систем. Постійно виявляються факти їх розорювання, тотальна забудова, особливо в межах населених пунктів, розміщення об’єктів інфраструктури з порушенням вимог щодо обмеження господарської діяльності, – додав посадовець.

За словами Миколи Подопригори, основною причиною озвученої проблеми є відсутність проектів землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг та визначення їх на місцевості, а відсутність правильного обліку земель лісогосподарського призначення призводить до незаконного використання цих ділянок.