ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ Є НАШОЮ СПІЛЬНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ

На цьому заступник голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК акцентувала увагу під час відеоконференцнаради з керівниками міст і районів, головами об’єднаних територіальних громад щодо відповідальності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за життя та здоров’я дитини

«Сьогодні одним із пріоритетних напрямків державної політики України є захист прав та законних інтересів дітей, а особливо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Тому відповідальність органів влади на місцях за життя і здоров’я дитини має бути спільною, а взаємодія секторальною», – зазначила Ірина Купрейчик.

За словами начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Юрія КАЛІНОВСЬКОГО, на обліку служб у справах дітей перебуває 768 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Так протягом 2016 та 2017 років на Сумщині за поданнями служб у справах дітей у зв’язку із загрозою життю та здоров’ю відібрано 107 дітей із сімей. З них 32 дитини повернуто на виховання до сім’ї, батьків 22 дітей позбавлено батьківських прав, відносно батьків 32 дітей розглядається питання про позбавлення їх батьківських прав. Інші перебувають під соціальним супроводом.

Учасники зібрання обговорили механізм профілактики та попередження ганебного явища у суспільстві – дитячого насильства у сім’ї та ряд інших актуальних питань щодо соціального виховання та розвитку зазначеної категорії дітей.

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія ГРОБОВА розповіла про роль місцевих закладів освіти у цьому напрямку, а старший інспектор управління превентивної діяльності ГУ Нацполіції в Сумській області Олександр ГАЛИЦЬКИЙ ознайомив учасників відеонаради із завданнями та функціями ювенальної превенції у попередженні скоєння злочинів стосовно дітей.