ЗБЕРЕЖЕННЯ УНІКАЛЬНОЇ ЕКОСИСТЕМИ СУМЩИНИ МАЄ СТАТИ ПРІОРИТЕТОМ ДЛЯ ЕКОЛОГІВ

Заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА взяв участь у засіданні «круглого столу» щодо використання земель природно-заповідного фонду, що увійшли до складу регіонального ландшафтного парку «Сеймський», у Путивльскій райдержадміністрації

«Наша мета – зробити все від нас належне, щоб використовувати сільськогосподарські угіддя на території ландшафтного парку «Сеймський» за призначенням, зберігаючи при цьому його унікальну екосистему», – наголосив Микола Подопригора.

Директор Департаменту екології та охорони природних ресурсів облдержадміністрації Ігор КРИВОЗУБ проінформував присутніх про стан розвитку природно-заповідного фонду Сумщини та відповів на запитання щодо можливості використання земель на цих територіях.

«Передача в оренду земель сільгосппризначення буде законною після створення зонінгу – визначення зон господарського, рекреаційного та заповідного призначення. До кінця 2017 року ці роботи мають бути завершені, – зазначив Ігор Кривозуб. – Створення природоохоронної території не повинне приносити збитки сільським громадам, сільгоспвиробникам, населенню. Навпаки, це дозволить раціонально використовувати природні ресурси та зберегти їх для нащадків».

Учасники «круглого столу» також обговорили інші проблемні питання екологічної спрямованості, зокрема, розорання земель берегової смуги, доцільність будівництва дамби, боротьба з бракон’єрством тощо.

У рамках робочої поїздки до Путивльського району Микола Подопригора зустрівся з адміністрацією та головами предметно-циклових комісій Путивльського педагогічного коледжу ім. С.В.Руднєва щодо підтримки та розвитку профтехосвіти. Також посадовець провів особистий прийом громадян в райдержадміністрації, під час якого мешканці села Пруди висловили подяку керівництву облдержадміністрації за сприяння у вирішенні питання щодо підключення місцевого водогону до КП «Путивльміськводоканал».