ГЕННАДІЙ ЗУБКО: ЗА ТРИ РОКИ ПІДТРИМКА ОБЛАСТЕЙ З ДЕРЖБЮДЖЕТУ ЗБІЛЬШИЛАСЬ У 33 РАЗИ

Так Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ прокоментував зміни до Державного бюджету України на 2017 рік, оприлюднені 2 серпня 2017 року

За його словами, в результаті фінансової децентралізації з року в рік зростають місцеві бюджети. Разом з цим суттєво збільшуються і обсяги державної фінансової підтримки на розвиток громад та розбудову місцевої інфраструктури. У 2017 році ця сума сягає 16,5 мільярда гривень. Порівняно із 2014 роком, обсяг загальної бюджетної підтримки регіонів збільшився у 33 рази.

Геннадій Зубко зауважив, що цього року запроваджено новий вид субвенції місцевим бюджетам, спрямований на розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості, обсяг якої становить 4 мільярда гривень. Її розпорядником визначено Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

«В умовах децентралізації ці кошти стимулюватимуть місцеві громади забезпечувати нову якість послуг на місцевому рівні - медицини, освіти, адмінпослуг та безпеки на своїх територіях. Це – можливість створити кращі умови для обслуговування людей, а також інвестувати в інфраструктуру», – наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, на 2017 рік передбачена фінансова підтримка місцевого та регіонального розвитку на суму близько 16 мільярдів гривень:

➢ 6,5 мільярда гривень – субвенція на соціально-економічний розвиток;

➢ 270 мільярдів гривень – кошти на будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України.

➢ 4 мільярди гривень – субвенція на розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості;

➢ 3,5 мільярда гривень – Державний фонд регіонального розвитку;

➢ 1,5 мільярда гривень – субвенція на формування інфраструктури ОТГ;

Окрім того, він повідомив, що 2017 року передбачено 650 мільйонів гривень на проекти регіонального розвитку за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄC у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики — Підтримка регіональної політики.

За матеріалами Урядового порталу:

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=250182917&cat_id=244276429