НА СУМЩИНІ В УСІХ РАЙОННИХ ЦЕНТРАХ ТА МІСТАХ НАДАЮТЬ ПОСЛУГИ З ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ОФІЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ ШЛЯХОМ ПРОСТАВЛЕННЯ АПОСТИЛЯ

В області даний вид сервісу надається у 23 відділах державної реєстрації актів цивільного стану в районних центрах і містах

За 8 місяців 2017 року відділами державної реєстрації актів цивільного стану області прийнято 820 документів для проставлення апостиля.

З них 398 – документів, виданих відділами державної реєстрації актів цивільного стану та судами; 421 – виданих нотаріусами України; 1 виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Даний електронний сервіс надає можливість звернутися до найближчого відділу державної реєстрації актів цивільного стану, у будь-який зручний час.

Апостиль – спеціальний штамп, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб, печаток. Підтвердження підписів і печаток на офіційних документах апостилем робить ці документи чинними в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції. Апостиль окрім засвідчення дійсності підпису та компетенції особи, що підписала (видала) офіційний документ, також, в окремих випадках, засвідчує дійсність штампа або печатки, що скріплює документ. Проставляється апостиль на вимогу особи, що підписала (видала) документ, або будь-якого пред'явника документа.

Апостиль ставлять на документ тільки в тому випадку, якщо цей документ будуть використовувати за кордоном. Апостиль не можна використовувати в країні, де він був виданий. Апостиль ставиться для використання документів в країнах, які підписали Гаазьку конвенцію, що була прийнята в 1961 році і вступила в силу на Україні в 2003 році. Якщо країни немає в списку країн-учасниць Гаазької конвенції, то проводиться процедура консульської легалізації.

Легалізація та проставляння апостилю не потрібні, якщо міжнародним договором передбачено скасування або спрощення цих процедур. Договір передбачає, що документи, які на території однієї з Договірних Сторін виготовлені або засвідчені установою або спеціально на те уповноваженим органом в межах їх компетенції і за установленою формою і скріплені офіційною печаткою, не вимагають на території іншої Договірної Сторони якого-небудь посвідчення (легалізації). У відношенні таких документів може вимагатися лише їх нотаріально посвідчений переклад. До таких країн відносять: Республіка Вірменія, Республіка Білорусь, Республіка Казахстан, Російська Федерація, Україна, Республіка Узбекистан, Республіка Таджикистан, Туркменістан, Киргизька Республіка, Республіка Молдова, Азербайджанська Республіка, Грузія, Польща, Чехія.

Окремо варто сказати про Чехію і Польщу: Україна визнає документи цих країн без апостилю, а от для використання документів, виданих в Україні, на території Євросоюзу необхідно поставити на них апостиль.