ВЛАДА, ЖУРНАЛІСТИ ТА ГРОМАДСЬКІСТЬ МАЮТЬ СПІВПРАЦЮВАТИ ЗАДЛЯ ЕФЕКТИВНОГО ВПРОВАДЖЕННЯ РЕФОРМ НА СУМЩИНІ

Такого висновку дійшли учасники дискусії у форматі «круглого столу» щодо питань взаємодії структур влади, громадських організацій та мас-медіа у реалізації реформ в області

Реформа децентралізації влади є однією з базових в Україні. І вдало вона може відбутися лише за умови ефективної співпраці. Плюси та мінуси роботи цього трикутника і намагалися побачити учасники «круглого столу».

«Коли розпочинався процес децентралізації і виникла потреба в поширенні інформації про реформи, ми зіткнулися з тим, що, по-перше, чимало чиновників у районах самі не розуміли її суті, а деякі навіть саботували цей процес. Крім того, районні газети мають невеликі тиражі, а покриття раді- й телесигналом області не достатнє і часто інформація не доходить до людей, – розповів начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Сергій НАД’ЯРНИЙ. – Тому разом із Офісом реформ та Центром розвитку місцевого самоврядування була змінена стратегія інформування людей про цей процес. Був зроблений наголос на безпосередньому спілкуванні з людьми у громадах, здійсненні зустрічей на місцях».

За його словами, насправді сьогодні інформації про реформи, які проходять в Україні та області, чимало. Є вона на сайтах Уряду, Мінрегіонбуду, обласної державної адміністрації, районних адміністрацій. Ця інформація, перш за все, для експертів і журналістів. Обласна влада завжди відкрита для співпраці як із журналістами, так і з експертами щодо впровадження реформ.

Директор Сумського підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр ХОРУЖЕНКО повідомив, що на Сумщині до кінця року очікується 34 об’єднані територіальні громади. І в цьому велика заслуга керівництва облдержадміністрації та групи координаторів реформ. Також серед партнерів на цьому шляху були деякі голови райдержадміністрацій та представники громадськості.

«Ми зробили частину «чорної» роботи, але тепер необхідна комунікація між усіма сторонами цього трикутника, щоб ці ОТГ на ноги поставити, – зазначив Олександр Хоруженко. – Ми вчимо, звісно, сьогодні керівників ОТГ, але робота буде ефективнішою, якщо до неї долучаться й експерти».

Свої погляди на форми та методи співпраці влади, ЗМІ та громадськості озвучували й знані в області експерти – екс-голова обласної ради, економіст Марк БЕРФМАН, керівник громадської організації «Бюро аналізу політики» Віктор БОБИРЕНКО, регіональний представник Інституту масової інформації в Сумській області Олексій ЗАХАРЧЕНКО та журналісти.