НА СУМЩИНІ РОЗРОБЛЯЮТЬ ПРОГРАМУ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ

Обговорили це питання у рамках засідання у форматі «круглого столу» щодо розвитку активного туризму у Сумській області за участю керівника апарату облдержадміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО, начальника відділу туризму Юрія ГЛАДЕНКА, представників турагенцій, громадськості

«Ми готуємо програму розвитку туризму до 2022 року, яка частково фінансуватиметься із обласного бюджету. Слід зазначити, що туризм – це бізнес. І якщо ми хочемо конкурувати із Грузією або Туреччиною, то нам необхідно розробляти конкурентоспроможні проекти, які залучатимуть не тільки українських туристів, а й з усього світу», – розповів Дмитро Живицький.

Як зазначив начальник відділу туризму Юрій Гладенко: «Днями у Києві пройшов ХХІV Міжнародний туристичний салон UITM, де взяла участь і Сумщина. На заході зібрались представники туристичного бізнесу, державних установ, громадськість та безпосередньо самі туристи. Сумщина на своїх стендах презентувала кілька напрямків, серед яких були активний, фестивальний, екологічний туризм. І біля наших стендів від туристів не було відбою».

За його словами, мета участі делегації від області у цьому міжнародному  заході – зібрати якомога більше пропозицій щодо розвитку активного туризму на Сумщині, дізнатись, чи цікавий наш регіон туристам і за якими напрямками.

Також на засіданні обговорили шляхи розвитку галузі туризму в об’єднаних територіальних громадах. Зокрема розглянули пропозиції від Хотінської ОТГ.

«Уся місцевість Хотінської ОТГ ідеально підходить і для екотуризму, і для спортивного. Ми пишаємось історичними маєтками, які є на території нашої громади. Зараз йдеться про те, щоб на баланс ОТГ передати лісопаркову зону, де раніше були панські усадьби, та зробити дендропарк. І якщо докласти трохи зусиль, розробити конкретний план дій, то Хотінська громада стане дуже привабливою для туристів», – прокоментував представник Хотінської ОТГ.

Очільник обласного відділу туризму повідомив також про підготовку  туристичного форуму, присвяченого розвитку активного туризму, який планують провести на Сумщині 9 листопада.