ПРАЦІВНИКИ 49 ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ СУМЩИНІ З’ЇХАЛИСЬ НА ОБЛАСНИЙ ФОРУМ

Участь в роботі обласного форуму педагогічних працівників «Позашкільна освіта Сумщини в умовах реформування національної освіти» беруть заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА і директор Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА

«Позашкільна освіта є більш вільною по своїй суті, тому саме у її межах активніше розвиваються нові сучасні освітні підходи. І створена наразі система позашкільної освіти на Сумщині формує у підростаючого покоління національну свідомість і культуру, виховує особистість, вчить бути громадянином світу й України», – зазначив Микола Подопригора.

Нам треба говорити про нагальні проблеми, розповідає заступник голови облдержадміністрації, і спільно визначати шляхи їх вирішення. І сьогодні на форумі слід закцентувати особливу увагу на загальнокультурній грамотності дітей, їх вмінні навчатися впродовж всього життя. Необхідно навчити дітей використовувати сучасне обладнання, надати можливість їм повноцінно спілкуватися з однолітками через різноманітні заходи та створити належні умови навчання, незалежно від місця проживання дитини – місто чи село.

 «Наразі в області діє 49 позашкільних закладів. ОТГ також долучаються до впровадження такої освіти на своїх територіях, і вже один заклад успішно працює у Березівській громаді. Ми провели серйозну роботу по підготовці до реалізації закону про освіту і надали методичні рекомендації по створенню позашкільних центрів в ОТГ», – підкреслила Вікторія ГРОБОВА. 

Учасники зустрічі згадали і минулорічний форум працівників позашкільної освіти, за підсумками якого було багато чого зроблено. Так, на Сумщині започатковано і вже успішно реалізується обласний соціально-освітній національно-патріотичний проект «Голос крові: ми – Українці!»; збільшилась кількість гуртків військово-патріотичного напряму «Юний джура», в яких вихованці знайомляться з історією рідного краю і визначними подіями, займаються туристсько-краєзнавчою роботою, військово-прикладними видами спорту, готуються до служби в лавах Збройних Сил України; 20 команд стали учасниками обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл», а команда з Конотопа перемогла у Всеукраїнському турі.