НА СУМЩИНІ ПРОБЛЕМИ УЧАСНИКІВ АТО РОЗГЛЯДАЮТЬ ЗА УЧАСТЮ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ

Серед обговорюваних питань – земельні, житлові, медичне обслуговування, працевлаштування, пільгове перевезення

За словами голови облдержадміністрації Миколи КЛОЧКА, об’єднання спільних зусиль народних депутатів та влади обласного і місцевого рівнів сприяє більш ефективнішому вирішенню тих проблем учасників АТО, які з об’єктивних причин потребують вирішення на державному рівні. Тож користуючись нагодою, ініціативна група піднімала актуальні питання, з якими найчастіше стикаються їх побратими.

Так, у ході обговорення покращення матеріально-технічної бази Сумського обласного клінічного госпіталю ветеранів війни прозвучала пропозиція щодо дольової участі народних депутатів у цьому. Адже попри фінансування, яке виділяється з обласного бюджету, наразі ремонту потребує терапевтичне відділення. Окрім того, присутні підняли питання щодо прийняття окремої обласної програми реабілітації учасників АТО.

Під час обговорення пільгового перевезення за рахунок обласної програми, яка підмінила собою недостатність державного фінансування, була висунута пропозиція звернутися до всіх областей, щоб уніфікувати програму здійснення на рівні держави. Разом з тим, очільник Сумщини Микола Клочко звернувся до присутніх учасників АТО повідомляти про факти незабезпечення перевізниками безкоштовного проїзду на місцях.

Багато дискусій викликало  питання земельних ділянок для учасників АТО. Адже попри статистичні дані про 3648 виданих наказів щодо затвердження проектів землеустрою та надання у власність земельних ділянок, атошники скаржилися на складнощі в оформленні земельних ділянок та затягування процесу. З огляду на це прозвучала пропозиція щодо створення робочої групи, до повноважень якої входило б здійснення нагляду за правильністю розгляду документів, та щодо удосконалення звітності управлінням Держгеокадастру.

Стосовно забезпечення житлом учасників АТО, на Сумщині сім’ї загиблих, інваліди І та ІІ групи, забезпечені помешканням за державний кошт. Проте наразі невирішеним залишається житлове питання для осіб, що мають ІІІ групу інвалідності, а також усіх учасників АТО. Для зняття соціальної напруги також було запроваджено програму державної допомоги на придбання житла, яка передбачає співфінансування у розмірі 50/50. Оскільки механізм реалізації даного закону не прописаний, присутні звернулися до народних депутатів з проханням долучитися до законодавчого врегулювання фінансової складової даного питання.

Як домовилися присутні, зустріч у такому форматі була не останньою, адже є низка питань, які з об’єктивних причин, зокрема недосконалості діючого законодавства, силами координаційної ради з надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей у Сумській області вирішити неможливо. Вони потребують розгляду на рівні центральних органів влади.