ЗА ОСВІЧЕНОЮ МОЛОДДЮ МАЙБУТНЄ НАШОЇ ДЕРЖАВИ

Заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА на ІІ Обласному етапі XVIII Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика урочисто відкрив конверт із завданнями

«Вже увісімнадцяте в Україні проходить конкурс кращих знавців української мови серед молоді. І цей захід підтверджує сталість нашого розвитку. У підростаюче покоління вчителі вкладають душу, прививають любов і знання до рідної мови. Які ті, у свою чергу, передадуть наступним поколінням. А для українознавців і філологів Сумщини цей конкурс є гарною можливістю засвідчити на міжнародному рівні свої знання», – прокоментував Микола Подопригора.

Директор Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА привітала учасників з відкриттям ІІ Обласного етапу і зазначила, що після таких конкурсів у співпраці з викладачами перед учнями і студентами відкриваються нові можливості. «На жаль, зараз є тенденція, що після навчання молодь покидає нашу країну. Але нам всім потрібно залишатися в Україні, ніхто за нас не побудує нашу сучасну, розвинену державу і не згуртує українську націю – тільки молодь це зробить, і саме за нею наше майбутнє», – зазначила вона. 

На бойовий дух і напористий настрій учасників налаштовували пісні про Україну і рідну мову, народні танці й інструментальні українські мелодії, які лунали зі сцени перед початком випробувань. 

Мовний марафон по всій Україні розпочався 9 листопада у День української писемності та мови радіодиктантом і триватиме близько півроку. Після обласного етапу кращих знавців української мови від Сумщини очікує фінальний тур, де змагатимуться за першість представники усіх областей України.