ОБЛАСНА ВЛАДА ТА ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ СУМЩИНИ СПІВПРАЦЮЮТЬ У НАПРЯМКУ ПРОТИДІЇ ПОШИРЕННЮ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

На тематичному тренінгу обговорювали спільну соціально-профілактичну роботу, спрямовану на запобігання поширенню інфекційних захворювань, зокрема СНІДу, туберкульозу та малярії

Керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ детально розповів про співпрацю органів влади і громадських організацій у цьому напрямку. Зокрема зазначив, що Сумщина перша в Україні прийняла Програму соціального замовлення, де стандартизовані соціальні послуги, які фінансуються з обласного бюджет. А ініціаторами розробки такої програми були саме громадські організації.

«Пілотний варіант Програми спрямований на вирішення низки пріоритетних суспільно важливих проблем, у тому числі у сферах громадського здоров’я та освіти», – говорив Дмитро Живицький.

Зазначимо, що одним із напрямків Програми є соціальний супровід пацієнтів, які приймають замісну підтримувальну терапію, що включає в себе проведення індивідуального консультування, сприяння створенню групи взаємодопомоги та підтримка її роботи, проведення попереднього консультування споживачів ін'єкційних наркотиків щодо їхньої можливої участі в ЗПТ і надання їм необхідної інформації з цього питання, консультації стосовно профі­лактики ускладнень внаслідок уживання психоактивних речо­вин та інш.

«Обласна влада завжди підтримує конструктивні ініціативи  громадських організацій. Наприклад, в останні роки на конкурси громадських організацій щодо реалізації суспільно важливих проектів з обласного бюджету виділяється близько двох мільйонів гривень» – наголосив Дмитро Живицький.

І посилення співпраці влади і громадськості у проведенні заходів щодо запобігання поширенню інфекційних захворювань є важливим кроком, який допоможе у боротьбі з соціально небезпечними захворюваннями, які дуже повільно здають свої позиції. За статистичними даними, показники захворюваності та смертності на ці хвороби щорічно зменшуються, але щоб досягти мінімуму, ще потрібно багато працювати. Так, цього року на Сумщині захворіли на СНІД 77 осіб, померло – 24, а у минулому 88 і 25 відповідно. Туберкульозом захворіли 530 чоловік, померло – 75, у 2016 таких випадків було більше – 615 і 110 відповідно.