ГЛУХІВСЬКОМУ РАЙОНУ НЕОБХІДНО ПОДОЛАТИ НИЗКУ ПРОБЛЕМ НА ШЛЯХУ РЕАЛІЗАЦІЇ СЕКТОРАЛЬНИХ РЕФОРМ

Про необхідність подолання проблем, що заважають успішній реалізації реформи охорони здоров’я та освітньої реформи у Глухівському районі, наголосив під час апаратної наради тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА

Заступник начальника управління охорони здоров’я Надія ЛИСЕНКО повідомила учасникам наради про те, що Глухівський район – це на сьогодні єдиний район в області, де немає спроможної медичної мережі.

За чотири місяці, що відводились на формування такої мережі, депутати райради не змогли прийняти відповідне рішення. Причинами відсутності спроможної медичної мережі, на думку фахівців управління охорони здоров’я, є повільні процеси децентралізації (в районі лише дві ОТГ), погане  транспортне сполучення сільських населених пунктів з райцентром та між собою. А це, у свою чергу, є причиною того, що 49% медичних закладів району є ненормативними. Утримання ненормативних медзакладів тягне за собою нераціональне використання бюджетних коштів, адже створення спроможної мережі дозволило б більш розумно розподілити ресурси між сільськими амбулаторіями. 

«У цілому Глухівський район у питаннях медичної сфери знаходиться на 5 – 6 місцях, але по організаційних моментах щодо реалізації реформ не можна сказати, що є розуміння. Там усього підписано 3 декларації між пацієнтами і лікарями – і це по Березі», - констатувала Надія Лисенко та пояснила, що медичні заклади мають пройти етап автономізації, стати комунальними і лише після цього зможуть підписувати декларації. У Глухівському районі цього не зроблено.

Разом з тим керівники Березівської і Шалигінської об’єднаних територіальних громад повідомили, що в ОТГ процеси медичної реформи набирають обертів. Березівська ОТГ увійшла до переліку Міністерства охорони здоров’я закладів-лідерів, яким безпосередньої надається методична і правова допомога Міністерства у реалізації реформи, і вже перетворила свою медустанову на комунальну. Шалигінська ОТГ розпочала процес автономізації свого медичного закладу і невдовзі розпочне підписання декларацій, хоча є певні питання щодо кадрового забезпечення лікарями.

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія ГРОБОВА говорила про неналежну роботу в районі щодо підготовки учнів до ЗНО, великий відсоток учнів, які перебувають на індивідуальній формі навчання, необхідність осучаснення закладів освіти, оновлення матеріально-технічної бази, створення інклюзивних центрів. Куратор освітньої галузі області запропонувала керівникам Глухівського району і ОТГ переглянути своє ставлення до цієї сфери.

Микола Подопригора наголосив, що показники реалізації освітньої та медичної реформ в районі мають бути значно кращими. А це безпосередня рекомендація до рішучих дій для очільників Глухівщини.