«МІЙ ТАТО ПОЛЕТІВ У НЕБО І СТАВ ЗІРОЧКОЮ…»

Так говорить про свого тата Олега, який загинув, захищаючи східні кордони України, трьохрічний Тимофій КОРПАЧ. Цей хлопчик – один із героїв фотовиставки і календаря «Погляд із майбутнього». Виставка організована громадською організацією «Серця Кіборгів» за сприяння Сумської облдержадміністрації

Дитячі обличчя – невинні і прекрасні, дитячі слова – сповнені болю і просякнуті сльозами. У свої три, п’ять, десять рочків ці крихітки, яких сьогодні називають дітьми загиблих героїв, втратили своїх тат.

Тільки послухайте, про що думають і мріють герої фотовиставки. «Мій тато полетів у небо і став зірочкою. А іноді він приходить на землю, до нас у гості…», так говорить про свого тата Олега, який загинув, захищаючи східні кордони України, трьохрічний Тимофій Корпач. «Я не хочу тата-героя, хочу, щоб він повернувся додому», просить дванадцятирічна Ольга БОНДАР, хоча й усвідомлює, що той не повернеться, адже загинув у боях у районі Дебальцевого. «Я мрію збудувати трамвайну доріжку до хмаринки, на якій живе мій тато», пише семирічний Захар БУСЛАЄВ», згадуючи тата Олексія, героя війни, який втратив своє життя у районі Дебальцевого.

За словами голови громадської організації «Серця Кіборгів» Анатолія СВИРИДА, сьогодні на Сумщині презентується календар із світлинами дітей загиблих героїв, який уже бачили в багатьох областях України і навіть у Брюсселі.

«Ми опікуємося майже 360 дітьми, матері і батьки яких є захисниками східних кордонів України. Серед них 170 діток – із родин загиблих героїв, які для нас – у пріоритеті. Тож, в тому числі і завдяки цьому проекту, ми назбирали гроші на путівки до Болгарії, куди вирушать уже 2 червня 50 дітей загиблих захисників України. Суспільство має знати про таких дітей, і пам’ятати їхні обличчя», – говорив Анатолій Свирид.

До речі, Анатолій Свирид і сам є захисником України. Більше того, він – один із захисників Донецького аеропорту, яких сьогодні називають кіборгами. Коли розпочалися воєнні дії на Сході України, колишній десантник, професійний військовий пішов добровольцем. Під час боїв за Донецький аеропорт був неодноразово поранений, був у ворожому полоні. На щастя, він потрапив до групи обміну. Коли повернувся на мирну Україну, Анатолій Свирид із товаришами організував громадську організацію «Серця Кіборгів» і зараз допомагає дітям загиблих бійців. Одна із ініціатив – презентація календаря та виставки фотографій дітей героїв.

На виставці презентувалися і невелика кількість світлин із формування батальйону, який захищав Донецький аеропорт, його бойових побратимів і тих, кого сьогодні, на жаль, уже немає з нами.

Глядачі також мали можливість переглянути фільм, знятий волонтерами, «Воїни духу». Він – про останні хвилини нового терміналу Донецького аеропорту.