У КОНОТОПСЬКОМУ РАЙОНІ МЕДЗАКЛАДИ ОТРИМАЛИ НЕОБХІДНЕ КОМП’ЮТЕРНЕ ОБЛАДНАННЯ

Нещодавно в приміщенні Центру первинної медико-санітарної допомоги відбулось вручення сучасної комп’ютерної техніки представникам медичних закладів району

Для придбання комп’ютерного та технічного обладнання для ЦПМСД були виділені кошти з районного бюджету. 10 комплектів дороговартісного обладнання були надані лікарям закладів охорони здоров’я первинного рівня.

За словами головного лікаря ЦПМСД району Анатолія МАНЯКА, район поступово впроваджує медичну реформу. Зокрема, 1 серпня буде створене Комунальне некомерційне підприємство Конотопської районної ради. Уже розроблений та затверджений статут вищезазначеного підприємства. Це підприємство матиме змогу, в свою чергу, укласти угоду з Національною службою здоров’я України, звідки й буде здійснюватися фінансування. Отже, заклади будуть отримувати встановлену суму за пацієнта незалежно від того, чи звертається той по послуги.

Також виконується завдання щодо належного матеріально-технічного оснащення сільських закладів охорони здоров’я. Станом на сьогодні матеріально технічне оснащення закладів охорони здоров’я первинної ланки становить 93% від потреби.

«По-третє, має бути завершене підписання декларацій (угод) між лікарями сільських медичних закладів та жителями. Хочу зауважити, – зазначив Анатолій Маняк, – що доцільно підписувати угоди з лікарями, які працюють на місцях у сільських медичних закладах».

Для реалізації вищезазначеного завдання головлікар Центру також звернувся до мешканців Конотопського району не зволікати і якнайшвидше прийняти рішення для себе, для дітей, для своєї родини про підписання декларацій з тим лікарем, якому вони довіряють та у якого мають бажання обслуговуватись. Від цього залежить отримання повноцінної якісної та своєчасної медичної допомоги на первинному рівні.