ЕНЕРГОСЕРВІС – ІНВЕСТИЦІЇ В ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ БЮДЖЕТНОЇ СФЕРИ

Київські експерти провели навчальний семінар для сумських фахівців у сфері житлово-комунального господарства

Як підкреслив у вступному слові керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ, на Сумщині ще є величезний потенціал для застосування та використання механізмів енергосервісу. Це дає можливість підвищувати енергоефективність у державній чи комунальній сферах, не вкладаючи при цьому бюджетних коштів, а залучаючи інвесторів. Тому присутні мають чітко усвідомлювати важливість даної тематики для модернізації та розвитку житлово-комунального господарства області.

Голова правління «Центр сприяння реалізації енергоефективних і екологічних проектів Олег ПОПЕНКО відзначив, що концепція енергосервісу полягає у комплексі технічних та організаційних енергозберігаючих та інших заходів, спрямованих на скорочення замовником енергосервісу споживання ресурсів та витрат на оплату житлово-комунальних послуг порівняно із споживанням та витратами за відсутності таких заходів.

Він навів статистику, що для повної енергомодернізації бюджетної сфери необхідно вкласти 7-8 мільярдів євро, що є непідйомною сумою для держави. Тому залучення приватних інвесторів, які отримують свої прибутки за рахунок економії від проведених енергозберігаючих заходів, є позитивним і ефективним механізмом.

Президент Громадської спілки «Експертна Міжгалузева асоціація України» Ольга МАКСИМЕНКО детально зупинилася на механізмі енергоаудиту та законодавчих вимогах визнання енергоаудиторів. Адже потрібно розуміти, які будівлі підлягають сертифікації енергетичної ефективності, і як потім сюди залучати еско-механізми тощо.

За її словами, стрімкий попит енергосервісу на ринку ЖКГ вимагає наразі законодавчих змін та підготовки якісних кадрів. Так, вже наприкінці липня очікується введення в дію Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», який внесе ясність у цей процес. Тут, зокрема, прописано і кваліфікаційні вимоги до фахівців-енергоаудиторів. До слова, Держенергоефективності підписало Меморандум з 14 вишами для підготовки майбутніх енергоаудиторів.