ПИТАННЯ ПРИЄДНАННЯ НАВКОЛИШНІХ СІЛЬСЬКИХ РАД ДО ШОСТКИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ РОЗГЛЯДАЛИ НА ЗАСІДАННІ «КРУГЛОГО СТОЛУ»

У Шосткинській райдержадміністрації пройшов круглий стіл, присвячений активізації реформи децентралізації влади на Шосткинщині, за участі консультантів Офісу реформ Сумського регіонального відділення Асоціації міст України, представників райдержадміністрації, міської ради та навколишніх сільських рад

Головною темою стало приєднання навколишніх сільських рад до Шосткинської міської ради, яка визнана спроможною територіальною громадою як місто обласного значення.

«Ми працюємо над створенням об’єднаних громад в Шосткинському районі з 2015 року – зазначив голова Шосткинської райдержадміністрації Віктор ЖДАМІРОВ. – Намагалися створити Воронізьку селищну ОТГ, але відсутність порозуміння між сільськими головами та вимоги часу, кажуть нам що зараз на часі створення більш потужних об’єднань, таких, як єдина Шосткинська міська об’єднана територіальна громада з адміністративним центром в місті Шостка. Більшість сільських рад зараз вже згодні приєднатися до міста, питання лише в тому, хто з них розпочне цей процес».

Його підтримала координатор Офісу реформ Ніна МЕЛЬНИК: «Як показав досвід роботи вже створених об’єднаних громад, найефективніший спосіб створення потужної територіальної громади – створення її навколо існуючого центру району, який є центром місцевої економічної активності і в співпраці з державою, здатний забезпечити сталий розвиток всієї території». Крім цього, очільниця експертної установи розповіла присутнім про механізм приєднання до міст обласного значення та подальші кроки реформи децентралізації влади».

Як повідомив Шосткинський міський голова Микола НОГА, Шосткинщина буде об’єднуватися. Уже в цю п’ятницю на сесії міської ради депутати збираються розглянути запрошення навколишнім місцевим радам щодо приєднання до Шостки.

«Це концептуальне рішення потрібне нам для узгодження позиції з нашими партнерами з сільських територій, в першу чергу – Ображіївської сільської ради, яка згодна приєднатися до нас, і після цього рішення вже розпочнеться фактичний процес приєднання, відповідно до законодавства», – розповів посадовець.