«УПА – ВІДПОВІДЬ НЕСКОРЕНОГО НАРОДУ. ПОВСТАНЦІ ПРОТИ НАЦИЗМУ ТА КОМУНІЗМУ»

Експозицію під такою назвою розміщено наразі у стінах Липоводолинського районного будинку культури

Фотодокументальна виставка «УПА – відповідь нескореного народу» побувала, мабуть, в усіх містах і містечках України. У серпні – вересні вона експонується і на Сумщині.

Інформаційно-просвітницькі плакати пересувної виставки розповідають про героїчну сторінку національно-визвольної боротьби українського народу.

На 24 стендах у фотографіях, документах, картах та інфографіках представлено цілісну картину протистояння Організації українських націоналістів та Української повстанської армії з нацистським і комуністичним тоталітарними режимами під час Другої світової війни та в повоєнний час. Також із експозиції можна дізнатися про бойові дії між загонами УПА та частинами військ НКВД—МГБ, анатомію й методи дій підпільної армії, підступні контрповстанські операції радянської держбезпеки, ідеологічне протиборство між націоналістами й комуністами, антикомуністичну співпрацю бандерівців з визвольними рухами сусідніх народів, участь колишніх повстанців у розвалі системи ГУЛАГу й «останніх із могікан», які продовжували боротьбу навіть у 1960-х рр.

Ця виставка є спільним проектом Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху, Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» та Галузевого державного архіву Служби безпеки України.

Унікальні фотографії, розсекречені документи, мапи та інфографіка передають атмосферу безкомпромісної боротьби українських націоналістів за створення Української держави.