ДОДАТКОВІ МОНІТОРИНГИ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ БУДУТЬ ПРОВЕДЕНІ У БІЛОПІЛЬСЬКОМУ ТА НЕДРИГАЙЛІВСЬКОМУ РАЙОНАХ

Таке рішення прийняте на засіданні робочої групи з питань розвитку інформаційного простору, інформаційної безпеки та прорахунку частот на телерадіомовлення для Сумської області, що відбулось під головуванням керівника апарату Дмитра ЖИВИЦЬКОГО

Робоча група проаналізувала дані моніторингів, проведені 11 райдержадміністраціями разом з представництвом Національної ради  України з питань телебачення і радіомовлення в Сумській області. Виявлено низку проблем, пов’язаних з прийомом цифрового сигналу та його якістю у Великописарівському, Глухівському, Краснопільському, Липоводолинському, Путивльському, Середино-Будському та Ямпільському районах. На засіданні ухвалено рішення про проведення додаткових моніторингів у Білопільському та Недригайлівському районах.

Робоча група заслухала керівника ДУ «Сумській обласний контактний центр «Відкрита влада» Олени П’явка щодо зростання у вересні 2018 року звернень громадян на «гарячу лінію» стосовно зникнення з цифрового пакету частки українських телевізійних каналів, які приймають цифровий сигнал з веж, розташованих в с. Овлаші Роменського району і м. Тростянець

Враховуючі цю інформацію call-центру, робоча група вирішила проінформувати керівництво ТОВ «ЗЕОНБУД» та Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення про виявлені технічні проблеми. Робоча група також зобов’язала контактний центр здійснювати подальшу індексацію звернень громадян з питань переходу на цифрове мовлення та щомісячно інформувати керівництво області щодо кількості звернень та їх структуру.

Під час засідання було також обговорено питання забезпечення безкоштовними тюнерами Т2 малозахищених верств населення. Представник Національної ради України в Сумській області Лариса ЯКУБЕНКО підкреслила, що саме органи місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування повинні визначитися з пільговими категоріями населення, які потребують забезпечення тюнерами Т2 і розробити та винести на розгляд сесій міських та районних рад соціальну програму щодо забезпечення малозахищених верств населення безкоштовними цифровими приладами.