ТРАДИЦІЙНИЙ СВЯТКОВИЙ ПОКРОВСЬКИЙ ЯРМАРОК ЦЬОГО РОКУ СТАВ НЕТРАДИЦІЙНИМ

На центральній площі обласного центру до свята Покрови Пресвятої Богородиці розгорнувся ярмарок товаровиробників Сумщини продовольчих і непродовольчих товарів. Зробив покупки до святкового столу і заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА

Головна відмінність від попередніх ярмарків – це присутність народних ансамблів, співочих і танцювальних колективів у національних костюмах і з народними музичними інструментами, які запальними мелодіями не давали мерзнути покупцям, продавцям і гостям міста.

 «Цьогорічний ярмарок відрізняється від попередніх тим, що ми намагались залучити ще й розважальні колективи. Тому у цьому році покупців ще більше, ніж у попередні роки. Ми сподіваємось, що з кожним разом такі заходи ставатимуть більш ще масовими. Північні райони, зокрема, Середина-Буда, Ямпіль, поки що до нас, на жаль, не заїжджають», – зазначив Микола Подопригора.

Як він наголосив, вже не вперше організатори ярмарку залучають заклади профтехосвіти і їх продукцію – цього разу близько 10 закладів освіти завітали на святкову подію.

 «На ярмарку представлено продукцію, яка виробляється сільськогосподарськими підприємства: продукція тваринництва, рослинництва, бджільництва тощо. Найбільш активним цього року виявився Сумський район, який представив майже 30 товаровиробників. Всього ж на ярмарку було до 100 торгових місць. Найкраще продаються саджанці, плодово-ягідна продукція, м’ясо», – розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр МАСЛАК.

Пасічник Олексій з Тростянця приїхав на ярмарок вже не вперше. Його власна продукція – мед. «Біла акація, липа, різнотрав’я, соняшник. Практично весь мед, який можна зібрати у Тростянецькому районі, я виготовляю», – зазначив він. Відрізнити натуральний мед від підробки, виробник каже, можна тільки за допомогою лабораторних досліджень – іншого секрету немає, бо зараз навчились підроблювати все. Проте, додає, найкращою гарантією смаколика буде пасічник, який перевірений і часом і медом.

Ціна меду коливалася на ярмарку від 120 до 140 гривень за літр, у залежності від сорту меду. Яблука люди залюбки розбирали за ціною від 5 гривень. Ціни на іншу продукцію також були нижче за ринкові.