В ОБЛАСТІ ВІДБУЛОСЯ МАСОВЕ ЗАРИБЛЕННЯ ВОДОЙМИЩ

100,6 тисяч особин мальків у річки Шосткинського та Конотопського району було випущено з метою підвищення рибопродуктивності на території області та покращення умов для рекреаційного використання водоймищ

У рамках виконання на Сумщині загальнодержавної програми відтворення водних біоресурсів, зокрема, на Шосткинщині та Конотопщині було масово зариблено місцеві річки Шостка – 11,2 тис. особин мальків, Куколка – 9,4 тис., у річки Десна та Сейм випустили по 40,0 тис. особин мальків.

«Випуск мальків цінних промислових видів риби у водні об’єкти в районі проводиться з метою підтримки водних екосистем, збільшення іхтіофауни» – розповів керівник Державного рибного агентства у Сумській області Олександр НЕПОЧАТОВ.

Фахівець повідомив, для кожного місця зариблення Держрибагенством розроблено паспорти з урахуванням розмірів водних артерій та їх біологічного розмаїття. Зариблення річок рослиноїдними видами риб – білим та строкатим товстолобом, білим амуром та коропом – сприятиме проведенню біологічної меліорації (зменшення об'ємів водоростей).

За словами головного державного інспектора Сумського рибоохоронного патруля Ігоря КУЛИКА, рибалкам, відпочивальникам та жителям прибережних територій необхідно підтримувати належний санітарний стан водойм, не залишати на берегах водойм сміття та інші відходи, не допускати їх засмічення та забруднення. Категорично забороняються сітки, ятері, кулики, павуки, екрани та інші недозволені засоби риболовлі. Використання таких знарядь тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.