НА СУМЩИНІ ПРОЙШЛИ ПЕРШІ ГРОМАДСЬКІ ЧИТАННЯ ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Участь у громадських читаннях «Мова як основа української національної ідеї» взяли представники влади, громадськості, науковці, релігійні діячі, студентство

Заступник голови обласного товариства «Просвіта» ім. Т.Г.Шевченка Віктор КАЗБАН зазначив, що Сумщина є першою областю в Україні, де проводяться громадські читання, під час яких небайдужі громадяни говорять про національну ідею, її складники та значимість для української нації.

«На жаль, національна ідея наша і досі не сформована, тож якраз сумчани взяли на себе відповідальність і розпочали цей процес, – говорив Віктор Казбан. – І поговорити про це ми хочемо на перших в Україні громадських читаннях, де зібрали представників різних сфер суспільства – науковців, релігійних діячів, посадовців, студентів, митців тощо».

Заступник начальника управління молоді і спорту облдержадміністрації Ольга РЕЗНІЧЕНКО зазначила, що управління вважає для себе пріоритетом підтримку заходів, ідей, ініціатив молодих людей, спрямованих на національно-патріотичне виховання, вплив на свідомість підростаючого покоління.

«Представники виконавчої влади максимально налаштовані підтримувати саме такі проекти та ідеї, – говорила вона. – Тож більше половини коштів, які ми виділяємо на підтримку проектів і заходів із молодіжної політики, спрямовуємо саме на підтримку національно-патріотичних проектів, у тому числі і тих, що пов’язані з популяризацією української мови.

Усі присутні говорили про важливість української мови, адже без неї не буде України і усвідомлювали своє спільне завдання – «інфікувати» підростаюче покоління рідною мовою, зробити все необхідне, щоб вона справді стала основою української національної ідеї.