СТАНЦІЯ «ВОРОЖБА» МАЄ ОТРИМАТИ ДРУГЕ ДИХАННЯ

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО, вітаючи жителів міста Ворожба з 150-річчям від дня створення станції та 130-річчям від утворення вокзалу

Станція «Ворожба» вступила в дію ще у 1868 році, у період, коли однією із перших будувалася Курсько-Київська залізниця. Вигідне географічне положення сприяло подальшому розвитку залізничних колій у різних напрямках.

Сьогодні станція є одним із бюджетоутворюючих підприємств міста, адже у Ворожбі здійснюють свою діяльність 11 підрозділів залізничного транспорту, що складає майже половину від усіх організацій та установ у місті. Станція надає роботу значній кількості жителів міста.

Понад 8 років поспіль станція Ворожба електрифікована. Завдяки електротязі час руху поїздів з Ворожби до Києва скоротився на півгодини. Адже такий транспорт більш швидкий, більш екологічний та більш доступний за вартістю проїзду.

У своєму виступі голова облдержадміністрації зазначив, що зараз ситуація на станції Ворожба не з найкращих, але завдяки спільній роботі її можна виправити.

«Коли закриваються маленькі станції, мені особисто боляче. Адже, на мій погляд, економлячи 10 гривень, ми втрачаємо 100. Тому що маленька станція – це робота для місцевих жителів, а її закриття – це збільшення витрат на проїзд та на перевезення вантажів, – зазначив Микола Клочко. – Я вважаю, що станція Ворожба сьогодні має отримати друге дихання. І ми чекаємо найближчим часом керівництво Ворожби до себе в облдержадміністрацію, де всі разом і з головою обласної ради Володимиром ТОКАРЕМ говоритимемо про розвиток станції. Наша спільна позиція – обласної влади і транспортного Комітету Верховної Ради, де було прийняте відповідне рішення, що й надалі необхідно електрифікувати залізничну ділянку зі станції Ворожба до міста Суми».

Голова Сумської обласної ради Володимир Токар акцентував увагу, що далеко не кожне підприємство може похвалитися півторавіковою роботою. «Ворожбу по праву називають містом залізничників, оскільки чи не кожна родина пов’язана з цією галуззю. Як керівнику обласного депутатського корпусу мені приємно, що у Ворожбі, не дивлячись на тяжкі часи, які довелося пережити, збережені майже всі залізничні підприємства і люди мають роботу. Бо саме вони – головне багатство. Я вдячний усім, хто доклав зусиль задля становлення і збереження залізничного вузла і хочу, аби колишня слава залізничників відродилася і примножилася».