МИ З ВАМИ – ПРЕЗИДЕНТ ПРОІНФОРМУВАВ РІДНИХ ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНИХ УКРАЇНСЬКИХ МОРЯКІВ ПРО ДІЇ ДЕРЖАВИ НА ЇХ ПІДТРИМКУ

Президент Петро ПОРОШЕНКО під час зустрічі з рідними моряків, які були захоплені в полон Російською Федерацією, проінформував про заходи, які вживаються владою для якнайшвидшого їх звільнення з російського полону

«Ми маємо забезпечити допомогу і підтримку, в тому числі юридичну кожному. Для цього з перших же хвилин дано відповідне доручення Міністерству закордонних справ», – сказав Глава держави та повідомив, що цим питанням також опікується Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина ГЕРАЩЕНКО та Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила ДЕНІСОВА, які працюють в тісній координації.

Президент також повідомив, що були дані доручення Міністру оборони України Степану ПОЛТОРАКУ про виділення перших 50 000 кожній родині. «Сьогодні я дав доручення Міністру Вадиму ЧЕРНИШУ (Вадим Черниш, Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України - ред.) для того, щоб КМУ розглянув надання кожній родині ще по 100 000 грн.», – додав Глава держави.

Він також повідомив, що Російська Федерація проігнорувала і не виконала рішення Європейського Суду з прав людини щодо надання інформації про стан наших полонених моряків.

Також Петро Порошенко проінформував, що дав доручення Міністру закордонних справ терміново разом з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста направити спеціальну місію від Червоного Хреста щодо перевірки стану наших хлопців.

Президент також зазначив, що Головам обласних державних адміністрацій дані доручення щодо тісної координації з родичами захоплених росіянами в полон українських моряків і надання усієї необхідної допомоги. «Ми з вами. У мене серце болить за кожного вашого рідного. Вони вже стали і нашими рідними», – сказав Петро Порошенко. «Один за всіх і всі за одного. Нам потрібна єдність. Доки ми єдині, ми здатні примусити Росію відповідати», – додав Президент.

Глава держави також повідомив, що за його дорученням Міністр закордонних справ України Павло КЛІМКІН відбув на засідання Комісії Україна-НАТО, яка присвячена саме звільненню українських моряків, які були захоплені в російський полон. Глава держави також повідомив, що відразу по поверненню Міністра буде призначена особа з МЗС, яка буде інформувати рідних моряків щодо міжнародного забезпечення процесу їх звільнення з російського полону.

 

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України: https://www.president.gov.ua/news/mi-z-vami-prezident-proinformuvav-ridnih-vijskovopolonenih-u-51702