ДУША ОЛЕСЯ, ЙОГО ПОЕЗІЯ – В УКРАЇНІ

У Білопіллі відбулися заходи з нагоди 140-річчя від дня народження видатного українського поета, драматурга, прозаїка, громадського діяча, нашого земляка Олександра Олеся

Розпочалося свято з відкриття оновленої експозиції музею Олександра Олеся до 20-річчя його створення в Білопільській центральній районній бібліотеці, яка носить ім’я видатного земляка.

У читальній залі районної бібліотеки відбулося засідання круглого столу «Шануймо Олесеве слово». Цього дня до літературної вітальні завітали справжні поціновувачі його творчості, щоб вшанувати пам'ять видатного українського лірика, громадського діяча, борця за національні ідеї, згадати його як великого патріота своєї землі, патріота України, вкотре наголосити на великому значенні творчості Олександра Олеся у вихованні підростаючого покоління, вихованні національної самосвідомості, патріотизму, поваги і гордості за землю, на якій живемо.

Свято продовжилося флешмобом «Читаємо Олеся», поетично – патріотичним колом «Живи Україно! І вільний народ…», покладанням квітів до меморіальної дошки на будинку письменника та пам’ятного знаку в сквері імені Олеся.

У фойє районного будинку культури відбулася презентація робіт переможців та учасників відкритого літературно-мистецького конкурсу для дітей та молоді ім. Олександра Олеся «… І розітнувсь мій перший спів». Цьогоріч на конкурс представлено понад 400 робіт 101 конкурсанта.

Кульмінацією святкових заходів стало  літературно-мистецьке свято «Душа Олеся, його поезія – в Україні». З вітальним словом до всіх присутніх звернулася начальник управління культури облдержадміністрації Олена МЕЛЬНИК, яка щиро подякувала керівництву району, працівникам районної бібліотеки за велику роботу по пропаганді творчості видатного земляка і вручила подяку управління культури за вагомий внесок у популяризацію творчості письменників, поетів директору Білопільської центральної районної бібліотеки ім. О. Олеся Галині МАЦЕНКО та книги для районної бібліотеки.

До привітань долучились голова Білопільської райдержадміністрації Володимир ВЕРЕЩАГІН, заступник голови Білопільської районної ради Володимир ВІДУЄВ, які разом з Оленою Мельник вручили дипломи та грошові винагороди переможцям літературно-мистецького конкурсу для дітей та молоді «І…розітнувсь мій перший спів…».

З вітальним словом до глядачів звернувся і голова журі конкурсу, лауреат премії імені О.Олеся Іван ГОЛОВЧЕНКО.  У програмі свята звучали музичні твори на слова О.Олеся у виконанні викладачів та учнів Білопільської дитячої музичної школи, творчих колективів Білопільського районного будинку культури.

І, начебто Олександр Олесь повернувся на свою рідну землю, про яку він мріяв і яку оспівував у своїх неперевершених поетичних творах.