ШОСТКИНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ ГЕМОДІАЛІЗУ ОТРИМАЛО НОВУ «ШТУЧНУ НИРКУ»

Завдяки спонсорській допомозі відділення гемодіалізу Шосткинської ЦРЛ отримало п’яту «штучну нирку» для гемоадіафільтрації, вартістю 863 тис. гривень

Наразі працівники відділення гемодіалізу дбають про 14 хворих на хронічну ниркову недостатність і дуже задоволені, що мають п’ятий резервний апарат, адже вихід з ладу будь-якого з них життєвонебезпечно для пацієнтів.

Нагадаємо, два роки тому у Шостці навіть на було відділення гемодіалізу. Завдяки співпраці обласної і місцевої влади у грудні 2016 року таке відділення створили. Зі спільної скарбнички на це було виділено близько семи мільйонів гривень.

Відкриттям тоді відділення гемодіалізу в місті Шостка фактично стовідсотково забезпечили доступність медицини для хворих на хронічну ниркову недостатність. Раніше люди з Середино-Будського, Ямпільського та Шосткинського районів їздили до Сум, де проходили цю процедуру. Тепер вони лікуються в Шосткинській ЦРЛ.

За кілька років на Сумщині створили мережу із 7 відділень - у Глухові, Конотопі, Охтирці, Ромнах, Сумах і Шостці

Діаліз є життєво необхідною процедурою для очищення крові, він замінює функцію нирок при нирковій недостатності. Для забезпечення життєдіяльності пацієнти повинні проходити близько 13 процедур, мінімум три рази на тиждень по 4 години гемоадіафільтрації.