РЕМОНТ ПОЛІКЛІНІКИ – ПЕРШИЙ КРОК ДО ВІДРОДЖЕННЯ СУМСЬКОГО ОБЛАСНОГО ОНКОЛОГІЧНОГО ДИСПАНСЕРУ

На цьому наголосив під час наради з лікарями, представниками депутатського корпусу та керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації перший заступник очільника області Вадим АКПЄРОВ

«Сьогодні у нас приміщення і поліклінічного відділення, і власне самого онкодиспансеру – одні із найгірших в Україні, і це треба визнати, – зазначив Вадим Акпєров, оглянувши поліклініку онкологічного диспансеру. – Тому питання нам потрібно вирішувати комплексно – це і проведення капітальних ремонтів, і закупівля необхідного обладнання, зокрема, того ж лінійного прискорювача, який є дороговартісним, але вкрай необхідним для Сумщини. Разом із управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації та керівництвом самого закладу ми маємо розробити детальний план на три роки і поступово відроджувати наш обласний онкодиспансер».

Спілкуючись під час розширеної наради із керівництвом медичного закладу та депутатами обласної ради, перший заступник голови облдержадміністрації підкреслив, що лише обласним бюджетом не можливо вирішити цієї проблеми. Тому необхідно буде залучати до співпраці народних депутатів від Сумщини, кошти ДФРР, можливо допоможуть і місцеві бюджети.

«Онкодиспансер – це проблема всієї Сумської області. І дуже прикро, що місто Суми не хоче брати участь у його відновленні, хоча 45% пацієнтів цього закладу – сумчани. Більше того, в Сумах немає закладу, який би надавав саме таку допомогу жителям міста», – відзначив Вадим Акпєров.

Оглядаючи поліклінічне відділення онкодиспансеру, посадовець зазначив, що необхідно міняти комунікації, ремонтувати санвузли, підлогу – ремонтувати його капітально.

«Звісно, стіни самого диспансеру не лікують, але ми зобов’язані перед громадою області відремонтувати це поліклінічне відділення, зробити це раз і по-людськи, щоб потім років десять точно не повертатися до цього питання», – додав він.

Головний лікар обласного онкодиспансеру Володимир КОНОНИХІН розповів, що у відділенні буде робитися повна ультразвукова діагностика, ендоскопія, бронхоскопія, фібро-гастроскопія, діагностика щитовидної залози тощо. Діагностика на ранніх стадіях суттєво зменшить смертність від онкології у Сумській області.

«На Сумщині вже сьогодні показник діагностики раку на першій-другій стадіях на 12% вищий, ніж у середньому по Україні, – повідомив він. – Тож чим більше пацієнтів проходитимуть тут діагностику і виявлятимуть хворобу на ранніх стадіях, тим нижчою буде смертність».

«Сьогодні онкологія і серцеві захворювання – це найпоширеніші причини смертності населення. Якщо ми зможемо через кілька років побачити зниження цього показника саме з причин онкології, то зрозуміємо, що працювали недаремно, – додав Вадим Акпєров.

За його словами, питання виділення коштів на ремонт поліклініки онкодиспансеру виноситиметься на засідання сесії обласної ради. Якщо депутати підтримають це питання, то вже невдовзі ремонт поліклінічного відділення буде розпочато.

Крім того, наступного тижня заплановано засідання у форматі «круглого столу» за участю посадовців облдержадміністрації, депутатів обласної ради, народних депутатів від Сумщини та медиків, у рамках якого буде обговорено програму комплексного відродження онкодиспансеру.