ЧЕРЕЗ БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ КЕРІВНИЦТВА СУМ 40% ЖИТЕЛІВ ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ МОЖЕ ЗНОВУ ВЗИМКУ ЗАЛИШИТИСЯ БЕЗ ОПАЛЕННЯ

Проблему з Котельнею Північного промвузла у Сумах у черговий раз обговорили на нараді в облдержадміністрації. В умовах фінансової нестабільності ПАТ СНВО Сумській міській раді необхідно в стислі терміни вирішити питання щодо сталого проходження опалювального сезону в обласному центрі. Але наразі проблема не вирішується. Міська влада так і не шукає виходу із кризи. То що, наступного опалювального сезону частина Сум знову замерзатиме?

«Коли восени виникла проблема щодо Котельні Північного промвузла і теплопостачання в місті Суми, на кожній нараді в облдержадміністрації був присутній міський голова і профільний заступник. Як тільки це питання за допомогою облдержадміністрації було вирішене, ми спостерігаємо відсутність цих посадовців у нас на нарадах, – зазначив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ. – Але ж проблему з котельнею так і не знято. Тож наступного опалювального сезону питання теплопостачання для частини Сум знову виникне».

Директор обласного Департаменту житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу Сергій ЛУГОВИЙ наголосив, що, на жаль, робота, проведена міською владою щодо врегулювання цього питання із керівництвом СНВО, є вкрай недостатньою.

«Крім того, я продовжую наголошувати, що керівництву міста необхідно працювати над альтернативним забезпеченням теплопостачання частини Сум, яку наразі обслуговує ця котельня. Наразі жодної пропозиції від міської влади до нас не надійшло, – підкреслив посадовець. – Тому ми працюємо в цьому питанні самостійно і до 25 лютого будемо готові надати свої пропозиції керівництву області як допомогти міській владі забезпечити теплом майже 40% жителів обласного центру».

Перший заступник голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ наголосив, що сьогодні борги у СНВО накопичуються. Зараз питання теплопостачання тримається завдяки голові облдержадміністрації Миколі КЛОЧКУ. А як бути далі?

«Частину питання ми хочемо вирішити вже сьогодні: комунальні заклади обласної ради, які наразі обслуговуються цією котельнею, будуть переведені на автономні джерела опалення за рахунок інвестиційних коштів. Жодної копійки з обласного бюджету витрачено не буде, – говорив він. – Єдине, що ми попросили у міста, це передати мережі теплопостачання в районі «лікарняного містечка» на Ковпака, але навіть тут ми бачимо супротив. Якщо сьогодні місто Суми не погодиться віддати ті мережі, які є, ми будемо вимушені будувати свою самостійно».

За його словами, робочою групою, створеною при обласному Департаменті житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу, уже попередньо обговорено варіанти будівництва альтернативних джерел та резервування подачі теплової енергії між котельнями Північного промвузла та Сумською ТЕЦ.

Голова постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального та дорожнього господарства, будівництва, архітектури, надзвичайних ситуацій, енергоефективності та енергозбереження Микола ВОЙТЕНКО додав: «Сьогодні обласна влада вимушена, враховуючи ситуацію із Котельнею Північного промвузла, свої обласні комунальні заклади поступово переводити на автономне опалення, на альтернативні види палива. І обласні депутати повністю підтримують це, бо розуміють, що іншого виходу немає. Адже якщо котельня зупиниться – буде катастрофа. Ми не можемо залишити людей з усієї області, які лікуються в наших медичних закладах, напризволяще».

Учасники наради закликали владу міста Суми взятися за розум і разом із облдержадміністрацією працювати над врегулюванням питання з Котельнею Північного промвузла.

 «Місто Суми – це невід’ємна частина області і питання його опалення це проблема всієї Сумщини, – наголосив Вадим Акпєров. – І ми закликаємо міську владу до співпраці в цьому питанні».