ГРОМАДИ СУМЩИНИ ЗАПРОШУЮТЬ ДО УЧАСТІ У ПРОЕКТІ «МАЛІ МІСТА – ВЕЛИКІ ВРАЖЕННЯ»

Кабінет Міністрів України спільно з органами місцевого самоврядування розширює культурний проект «Малі міста – великі враження», що покликаний показати значний культурний спадок невеликих міст та містечок нашої держави, а також залучити можливості децентралізації для перетворення малих містечок на самостійні центри із власним унікальним культурним ресурсом

Нагадаємо, минулого року із 153 претендентів переможцями цього конкурсу були визначені вісім культурних проектів, які реалізували у своїх містах креативні ідеї, зокрема, місто Тростянець Сумської області, що проводить на своїй території фестиваль «Чайковський - Fest»

За умовами конкурсу, ініціаторами проекту можуть виступати як органи місцевого самоврядування, так і юридичні особи, фізичні особи-підприємства і творчі спілки.

Як повідомив Міністр культури Євген НИЩУК, пілотна версія цього проекту була запущена в 2018 році. Громади подали 153 заявки. Переможці конкурсу отримали фінансову підтримку у розмірі не менш ніж 500 тис. грн. для реалізації проекту. А вже цього року за ініціативи Прем’єр-міністра Володимира ГРОЙСМАНА на конкурс у держбюджеті було виділено вже 50 млн. грн. Ці кошти буде спрямовано на підтримку культурних ініціатив у населених пунктах із населенням до 50 тисяч жителів.

Володимир Гройсман розповів, що торік у межах проекту провели 10 культурних масштабних заходів на місцях, тоді як цьогоріч підтримка в 50 млн. грн. на грантовій основі дасть можливість провести близько 100 таких подій, і зауважив, що такі заходи об’єднують сотні тисяч людей.

«Чим ми сильні? Серед іншого – креативними індустріями. Українці надзвичайно креативні, і нам потрібно створити середовище, в якому ці індустрії могли б розвиватися – не тільки у великих містах, а й у маленьких, – сказав Володимир Гройсман. – Україна – це не просто місце на карті, а велика 45-мільйонна країна».

За матеріалами Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України