НА СУМЩИНІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ДРУГУ КНИГУ ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКОГО ПРОЕКТУ «СУМЩИНА. ВЕЛИКА СПАДЩИНА. ПОЕЗІЯ»

Ініціатори унікального семитомного просвітницького проекту – творчі спілки Сумщини і облдержадміністрація  мають на меті зібрати всі найкращі здобутки митців-уродженців області та митців, які тривалий час працювали тут і прославили наш край, від найдавніших часів до сьогодення

Керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ наголосив, що обласна влада завжди підтримує конструктивні ініціативи, особливо ті, що популяризують Сумщину на всіх рівнях, надихають нас на нові гарні вчинки, вчать пишатися тим, що ми народилися і живемо на славетній землі, яка подарувала світові видатних митців. Він висловив переконання, що книжкові проекти, які останнім часом втілюються у життя за сприяння облдержадміністрації, заслуговують на те, щоб бути представленими на всеукраїнських та міжнародних виставках і конкурсах. 

Один з ініціаторів проекту та ідейний натхненник Євген ПОЛОЖІЙ говорив, що його здивували люди, які навіть не уявляли, що Давид Бурлюк, Олександр Олесь (портрети яких розміщені на обкладинках першої та другої книги проекту) є уродженцями Сумщини. Тому він ще раз переконався, що робимо дуже потрібну просвітницьку справу, і гордий з того.

Багаторічний керівник обласної організації письменників Олександр ВЕРТІЛЬ розповів, що подібних проектів немає у жодній області України, тому днями везе цю нову книгу до Національної спілки письменників, щоб популяризувати наш проект на всеукраїнському рівні, а, можливо, й за кордоном. «Це творчий пам’ятник для 81 поета Сумщини», – зазначив він.

Краєзнавець Юрій П’ЯТАЧЕНКО детально розповів, чому до збірки увійшли уривки «Слова о полку Ігоревім» у перекладі Павла Охріменка, Тарас Шевченко, Микола Лукаш, Григорій Сковорода та багато інших. «Власне сама книга ціннісна текстами… Там акценти, які ідентифікують, хто ми у цьому світі, для чого живемо і в кого треба вчитися. Читайте!», - звернувся він, у першу чергу до молоді і вчителів під час презентації книги.

Зазначимо, про європейський рівень оформлення та поліграфії книги, що підготовлена до друку та видана видавництвом «Університетська книга», говорили всі учасники презентації.