НА СУМЩИНІ ПРОЙШОВ СУНИЧНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ВІНШУЄМО СУНИЦЮ – ПЕРШУ ЯГОДУ – ЦАРИЦЮ»

Фестиваль суниці у селі Малий Самбір на Конотопщині став не лише традиційним і щорічним, але й візитною карткою нашої області

І, звичайно, яке ж свято суниці без самих ягід? А їх на фестивалі було вдосталь. Кожен міг ягодами пригоститись і купити з собою свіжозібрані за доступною ціною. Тут були і смачні вареники з суницею, і запальні українські народні пісні.

Молодь і дорослі на спортивних майданчиках брали участь у дружніх двобоях футбольних і волейбольних команд. Діти – досхочу катались на «суничному потязі», кареті, гірках у сформованій дитячій локації, де для них було організоване цікаве дозвілля працівниками  відділу культури.

Справжнім подарунком для відвідувачів свята стала концертна програма за участю аматорів сцени Конотопщини (Великосамбірського, Дептівського, Кузьківського, Чорноплатівського сільських будинків культури та районного будинку культури), а також спеціальних гостей – дитячого зразкового театру естрадної пісні «VIVAT» (м. Ніжин), аматорського вокального колективу «Чудо-яблуня» (м. Кролевець), жіночої групи аматорського народного колективу «Рідна пісня» (м. Конотоп) та ансамблю «Гуляй, душа» (м. Київ).

Поринути в атмосферу української народності можна було також в історико-етнографічному музеї. Відтворений інтер’єр української селянської хати поєднав багатий етнографічний матеріал. До уваги гостей були  представлені побутові речі, народний одяг, різноманітні вишивки тощо.

Однією з найочікуваніших подій свята став призовий забіг екзотичних тварин. А ще родзинкою свята було фаєр-шоу «Чотири сезони», вогняні іскри якого стали феєричним фінальним акордом заходу.

Довідково. У 2018 році на традиційний щорічний фестиваль місцеві майстри кулінарної справи спекли найбільший полуничний пиріг. Довжина рекордсмена склала 43 метри 97 сантиметрів. Тож якраз під час свята цей пиріг було занесено до Книги рекордів Гіннеса України.